e
sv

ZTE Axon 30 Pro için 200 Megapiksel Samsung Sensörü

zte axon 30 pro icin 200 megapiksel samsung sensoru OgHWWYLU | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ZTE Axon 30 Pro için 200 Megapiksel Samsung Sensörü

Samsung, birkaç hafta evvel sızdırılan 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip kamera sensörü ile ses getirmeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bir sızıntıya nazaran ZTE Axon 30 Pro, 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefon olabilir.

ZTE Axon 30 Pro özellikleri dışında işlemcisi için de kıymetli bir sızıntı ortaya çıkmış durumda. Bu ortada serinin bir evvelki telefonu olan Axon 20, ekran altı kameraya sahip birinci akıllı telefon olarak tarihe geçtiğini de hatırlatmakta yarar var. Ana görselde kullandığımız görselde Axon 20 modeline ilişkin.

ZTE Axon 30 Pro Tekno Deha

200 Megapiksel çözünürlüğünde ZTE Axon 30 Pro kamerası sızdırıldı

ZTE Axon serisi ile orta segmentte kıymetli oyunculardan biri. Her ne kadar akıllı telefon pazarında üst sıralara oynamasa da Çinli marka, anavatanında değerli bir pazar hissesine sahip.

ZTE Axon 20 modeliyle birinci ekran altı kamera modülünü kullanan yenilikçi marka, artık de Samsung’un geçen hafta sızdırılan 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip sensörüyle gelecek üzere görünüyor.

Samsung aslında üst düzey sensörlerini kendi amiral gemilerinde kullanmadan pek rakiplerine kullandıran bir firma değil. Şu anda da Galaxy S21 Ultra modelinde kullanılan yeni ISOCELL HM3 sensörü halihazırda öteki bir Android telefon üreticisinde kullanılmıyor.

Ortaya çıkan ZTE Axon 30 Pro kamerası özellikleri ortasında ise Samsung S5KGND isimli sensörün 50 Megapiksel ana çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor. Bu yeni sensörün 200 Megapiksel dayanağına sahip olduğu da sızıntıda paylaşılmış. Lakin Axon 30 Pro‘nun bu çözünürlüğü kullanıp kullanmayacağı merak konusu.

zte axon 30 pro icin 200 megapiksel samsung sensoru 0 hhvUgsAv | Tekno Deha

Sensörün büyüklüğü 1 / 1.37 inç, piksel boyutu ise 1.28µm. Şu anda en güzel Samsung kamera sensörü olan HM3’te ise sensör büyüklüğü 1/1.33 inç, piksel büyüklüğü ise 0.8µm düzeyinde.

Bu yeni sızdırılan sensör dışında, Samsung’un 600 Megapiksel üzere inanılmaz düzeyde bir sensör üzerinde çalıştığı da daha evvel sav edilmişti.

Son ortaya çıkan sızıntıya nazaran ise Axon 30 Pro için Snapdragon 888 işlemcisinin kullanılacağı ortaya çıktı. Firmadan 200 Megapiksel kamera ve işlemci ile ilgili resmi bir paylaşım olmsa da, işlemci için hazırlanan poster ortaya çıkmış durumda. 

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.