e
sv

Yüzde 200 Yükselen Dodo Coin Nedir?

images 6 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yüzde 200 Yükselen Dodo Coin Nedir ?

Dodo (DODO), haftalık bazda %201 oranında kazanç elde ederek 19 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. DODO’nun iki haftadaki artış oranı %305 olurken aylık kazancı %1483 olarak gerçekleşti. 24 saatlik zaman diliminde %14 oranında yükselen DODO token, yükseliş ivmesini sürdürüyor.

 

Gördüğü artışla birlikte piyasa değerini 692 milyon dolara çıkaran DODO, piyasa değeri sıralamasına göre 89. sırada konumlanıyor. DODO token, günlük bazda 539 milyon dolarlık işlem hacmi gördü.

Yüzde 200 Yükselen Dodo Coin Nedir?

 

Dodo ve DODO token nedir?

Çin merkezli bir likidite protokolü olan Dodo, 2020 yılında kullanıma sunuldu. Merkeziyetsiz olan Dodo, kendi geliştirdiği proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritmasını kullanır. PMM, otomatik piyasa yapıcı (AMM) algoritmasından farklı olarak kullanıcıların kaybını en aza indirmeyi ve yüksek likidite sağlamayı hedefler. Platform, likidite hizmeti olan SmartTrade’in kullanımına izin verir. Dodo, Crowdpooling olarak adlandırdığı likidite mekanizmasıyla likit havuzlar oluşturulmasını sağlar, fiyat konusunda kısıtlama yapmaz ve teknik çözümler sunar.

Ethereum blockchaini üzerine inşa edilen Dodo’nun yeni versiyonu olan v2, 22 Şubat itibarıyla Binance Smart Chain’de yayınlanacak. DODO token ise 18 Şubat’ta Binance Launchpool’a eklendi.

Dodo ekonomisinin temelinde DODO token yatar. Platform içerisinde söz sahibi olup onun yönetimine katılmak; platformda işlem yapmak için DODO kullanılır. Aynı zamanda DODO ile kullanıcılar ödül kazanabilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilir. 1 milyarlık sınırlı arzı bulunan DODO tokenın dolaşımdaki arzı 96 milyon seviyesindedir. DODO’nun listelendiği borsalar arasında Binance, MXC, gate.io bulunuyor.

Benim gözümde MXC ve gate.io yerine Binance sayesinde yükseldi.

Yüzde 200 Yükselen Dodo Coin Nedir? ‘den bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin Yüzde 200 Yükselen Dodo Coin Nedir? hakkındaki peki bunun hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.