e
sv

Yone Rune En Etkili Yone Build

Yone Rune En Etkili Yone Build
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Runneterra dünyasının 150. şampiyonu olarak karşımıza çıkan Yone, Yasuo’nun kardeşi sıfatı ile karşımızdayken kimse onu karşısına almak istemiyor. Bir lanete maruz kalmak istemiyorsan kılıcından uzak durmalısınız. Tabii ki bu karakteri kullanan kişi siz de olabilirsiniz. İşte karşınızda Yone Rune en etkili Yone build hakkında bilgiler!

Yone Yetenekleri

 • Pasif – Yone’nin pasif yeteneği çift yönlüdür. İlk kılıcını kullandığı zamanfiziksel hasar verir ama ikinci kılıcını kullandığında %50 oranında büyü hasarı verir. Belirli bir bekleme süresine sahip değildir. Dolayısıyla bundan faydalanmak işine gelebilir.
 • Q – Yone’nin bu yeteneği oldukça tanıdık gelecektir. İki dolum elde eden mekaniğe sahiptir. Dolum ile güçlendirilmiş hali biraz daha farklı olduğundan daha farklı ve daha duruma uygun hamleler yapmayı düşünebilirsin.
 • W – Yone’nin bu yeteneği koruma içgüdüsü ile kaplı bir yetenektir. Yone ileriye doğru kılıcını savurur ve belirli bir alanda yer alan rakipleri etkiler. Hedefin maksimum canına göre hasar vererek onları bir anlamda korkutmayı başarır.
 • E – Yone’nin oynanış mekaniğinin merkezinde yer alan yetenektir. Yone ruh biçimine bürünür, hareket hızı kazanır ve vücudunu geride bırakır. Ruh biçimi son bulduğunda hemen kendine doğru harekete geçip ruhu bedenine geri döner.
 • R – Yone’nin özel yeteneği nevi şahsına münhasır denilecek cinsten bir yetenektir. İleriye doğru çok hızlı bir biçimde hücum eder ve bu sırada kılıçlarını kullanırken önüne çıkan her şeye hasar vererek olanca gücünü gösterir.

Yone Counter hakkında bilgi edinmek için: Yone Counter (CT): Yone Güçlü Rakipleri (S11)

Yone Rune

Conqueror/Bruiser yani yenilmez ya da suikastçi olarak bilinen her şampiyonun ilk seçimi olduğu için Yone için bunu seçebilirsiniz. Alt rünlerde ise Efsane: Çeviklik (Legend: Alacrity) veya Efsane: Sıvışma (Legend: Tenacity) arasından bir seçimi yapılabilir. Tank için Hortlağın Pençesi seçilebilir. Q becerisi ile dolum yapabilir. Canını hızlıca artırabilir ve herkesten çok cana sahip olabilir. W becerisi ile kalkan sahibi olabilir ve büyük bir tank olarak karşınıza çıkabilir. 

Yone Build

yone build

Yone oynarken oynanılan rol, eşya diziliminde büyük bir rol oynamaktadır. Çoğunlukla orta koridorda tercih edilen bir şampiyon olarak karşımıza çıkar. Bu sebepten ötürü Immortal Shieldbow eşyasını ilk almak mantıklı bir hamle olur. Daha iyi bir mythic eşya bulamazsınız. 

Diğer eşyalarda biraz daha seçici davranılabilir. Tabii ki takip etmen gereken yol bellidir. Mythic eşyanı Infinity Edge ile desteklemelisin. Ardından Blood Thrister almalı, beşinci eşya için Guardian Angel, son eşya ise Mortal Reminder alınabilir. 

Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için Yone Rune en etkili Yone build konusunu ele aldık. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur. 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.