e
sv

Yerli Ve Milli Torpido ORKA İçin Çalışmalara Başlandı!

yasam milli torpido orka uretiliyor ana resim teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Torpido Mu Üretiyoruz?

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) desteği ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı‘nın hafif sınıf torpido ihtiyacını karşılamak için 324 milimetre Torpido Geliştirilmesi ORKA Projesi başlatıldı. ROKETSAN‘ın ana yükleniciliğinde geliştirilecek projede  hafif sınıf torpido alanındaki dışa bağımlılık sona ereceği iddia edildi.

yasam milli torpido orka uretiliyor teknodeha.com | Tekno Deha

 

Torpido Konusunda Dışa Bağımlılık Bitecek Mi?

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde Deniz Kuvvetleri Komutanlığının hafif sınıf torpido ihtiyacını karşılamak için 324 milimetre Torpido Geliştirilmesi Projesi ORKA başlatıldı. Savunma Sanaayi Başkanılığı‘ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ROKETSAN‘ın geliştirilecek projesi ORKA projesi sayesinde bu alanda dışarıya bağımlılık tamamen bitirilecek.

 

yasam milli torpido orka uretiliyor ana resim teknodeha.com | Tekno Deha

 

Bu Proje Ne İçin Geliştirildi?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının hafif sınıf torpido ihtiyacını karşılamak için başlatılan projenin imza töreni, Savunma Sanaayi Başkanılığı‘nda gerçekleştirildi. Törene, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir‘in yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanaayi Başkanlığı, ROKETSAN ve ASELSAN‘dan temsilciler katıldı.

Projeyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı‘nın envanterinde bulunan ve envanterine alınabilecek su üstü platformlar ile deniz hava araçlarından denizaltılara karşı kullanılacak ORKA torpido silah sistemi, yerli ve milli olarak geliştirilecek.

Hassas güdümleme, navigasyon, gelişmiş arama ve hücum kabiliyetlerine sahip olacak ORKA adlı torpido, aldatma ve karıştırmaya karşı direnciyle hedef üstünde yüksek etkinlik sağlayacağı belirtildi.

 

yasam milli torpido orka uretiliyor gorunum teknodeha.com | Tekno Deha

 

Peki Bu Silah Ne Zaman TSK’ya Teslim Edilecek?

Makalemiz hakkında görüşlerinizi aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzer makaleler için buraya tıklayın.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI