e
sv

Yeni SUV : Dacia Bigster

tekno deha
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde Dacia yeni bir SUV tanıttı. Yeni SUV ‘un adı : Dacia Bigster ! Dacia-Lada ortaklığı ile ortaya çıkan bu konsept arabaya birlikte bakalım.

 

tekno deha

Yeni SUV : Dacia Bigster

Dacia ve Lada markalarının CEO’su Denis Le Vot , Dacia-Lada iş biriminin oluşturulması sayesinde, üretimde CMF-B platformundan yararlanılacağını söyledi. Bigster Concept’in öncülüğünde marka algısını daha da yukarıya taşıyacaklarını kaydeden Vot şunları söyledi:

4.6 metre uzunluk

Dacia ve Lada’da 4 platformdan 1 platforma, 18 şasi tipinden 11 şasi tipine geçme imkânı sağlayan fiyat-performans oranı yüksek yeni CMF-B üretim platformu devreye girecek. Bu yıl lanse edilecek olan yeni Sandero ve Sandero Stepway’in yanı sıra, Avrupa’nın en erişilebilir elektrikli aracı Dacia Spring ve 2025’e kadar gelmesi planlanan 3 yeni model ile rekabetçi bir ürün gamı sunulması planlanıyor.

Dacia tarzına sadık kalınarak geliştirilen Bigster Concept ise geniş iç hacimli, dayanıklı ve her türlü yol tipinde keyifle kullanım için yaratılmış. 4,6 metrelik uzunluğa sahip aracın erişilebilir fiyata sahip olması öngörülmekte.

Dacia Bigster SUV konseptinin teknik detayları belli değil. Tasarıma baktığımızda ise ön-arka aydınlatmaların Y şekilli dizayn edildiğini görüyoruz. Oldukça agresif ve kaslı bir tasarıma sahip olduğu gözlenen Dacia Bigster’ın genelinde keskin çizgiler hakim. Bunun yanı sıra gövdenin alt kısmını çevreleyen koruma plakalarının da geri dönüştürülmüş plastikten yapıldığı ifade ediliyor.

 

tekno deha

Son olarak, Dacia Bigster konseptinin ön bölümünde markanın aşina olduğumuz logosu yerine D ve C harflerinin birleşimi gibi duran farklı bir işaret görüyoruz. Bu da Dacia’nın önümüzdeki dönemde logo değiştireceği ve yeni logonun bu şekilde olacağı şeklinde yorumlandı.

 

tekno deha

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI