e
sv

Yeni Nissan Juke Satışa Çıktı

juke 3 teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Semih Boran

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz gün yeni Nissan Juke Satışa çıktı  . Gelin detaylarına birlikte bakalım.

tekno deha

Yeni Nissan Juke Satışa Çıktı

Ön kısımda çift katlı far tasarımı kullanılmaya devam edilmiş. Çift renkli gövde ise yine genç müşterilere fazlasıyla hitap eden bir özellik olacak.

Nissan, tasarımı tamamen yenilenen Juke’un, daha geniş olduğunu söylüyor ve firmanın belirttiğine göre yolcu mesafeleri şu; Artık 5.8 cm kadar daha iyi bir diz mesafesi. 1.1 cm kadar daha iyi bir baş mesafesi sunuluyor. Aracın bagaj hacmi de eskisine göre %20 oranında artarak 422 litre hacmine ulaşmış durumda.

Bu artan iç hacmin büyük sebebi ise aracın büyüyen dış boyutları. Çünkü araç artık 4.210 mm uzunluğa sahip. 1.595 mm yükseklik ve 1.800 mm genişlik boyutlarına ulaşmış durumda.

 

Aracın motor seçeneklerine baktığımızda ise an itibariyle 1.0 litre hacimli, 3 silindirli turbo benzinli bir motorun duyurulduğunu görüyoruz ve bu motor, Renault-Nissan-Mitsubishi grubunun diğer bazı araçlarında da gördüğümüz var. 115 beygir güç, şanzıman seçeneğine göre 180 veya 200 Nm tork üretiyor. Araçtaki şanzıman seçenekleri ise 6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavramalı otomatik şeklinde.

tekno deha

 

Nissan Juke Tarihi

Nissan Juke (Japonca: 日 産 ・ ジ ュ ー ク, Nissan Jūku), Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı ve Kuzey Amerika’da tanıtıldı.

Eylül 2019’da Avrupa pazarı için tanıtıldı ve yeni Renault – Nissan CMF-B platformunu kullanarak daha geniş bir boyut sundu ve bu nesil, Kicks’e yol açmak için modelin Avrupa ve Avustralasya dışındaki çoğu pazardan çekildiğini gösteriyor. Juke, beş kişilik oturma özelliğine sahiptir (iki önde, üç arkada) ve arka koltuklar 60/40 oranında bölünmüş ve daha büyük nesneleri taşımak için bağımsız olarak katlanabiliyor. Arka kargo alanı küçüktür ancak zeminin altında ek saklama alanı sunar (yalnızca önden çekişli modeller).

tekno deha

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yeni Nissan Juke Satışa Çıktı