e
sv

Intel, Rocket Lake Core i9 İşlemcilerinin Kutu Tasarımı Belli Oldu

Yeni İntel İşlemcilerin Kutu Tasarımı Belli Oldu
avatar

Taha Berk Çelik

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İntel, Rocket Lake Core i9 İşlemcilerinin Kutu Tasarımı Belli Oldu

İntel İşlemcilerin Kutu Tasarımı Belli Oldu

İntel ekibinin dikkat çeken işlemci kutu tasarımı tecrübesi kod adı Rocket Lake işlemcilerde de devam edecek. Paylaştığımız görseller İntel Core i9 işlemcilerini baz almaktadır.

İşlemci nedir? İntel iyi bir marka mıdır?

Bir işlemci veya işlem birimi bellek veya bir başla veri akışının olduğu işlemleri gerçekleştiren dijital bir devredir. Genelde metal-oksit ve yarı iletken olarak entegre devre çipi ile gelen bir mikroişlemci halinde bulunur. İntel markası ise günümüzde bulunan en iyi iki işlemci markasından biridir. Zaten bu haberi okuyorsanız da adını da sıkça duymuşsunuzdur.

Yeni İntel İşlemcilerin Kutu Tasarımı Belli Oldu

Peki “intel” nedir?

İntel, merkezi Santa Clara, Kaliforniya’daki kurulan, Silikon Vadisi’nde bulunan bir teknoloji şirketidir. Günümüzde kullandığımız bilgisayarların içindeki işlemcilerin çoğu intel tarafından üretilmektedir. Gelir olarak dünyanın en büyük ve en değerli teknoloji şirketidir. İntel yarı iletken yongaları günümüzde üretmektedir. Çoğu kişisel bilgisayarda bulunan işlemciler olan 32 bit işlemci olarak bildiğimiz X86 serisi mikroişlemcileri bulmuşlardır. İntel 1968 yılında Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur.
İntel İşlemcilerin Kutu Tasarımı Belli Oluyor

İntel’den İşlemci Kutu Tasarımı Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Core i3 işlemcilerin kutu tasarımları paylaşılmıştı. Core i3 sade bir kutu tasarımla öne çıkıyordu. Comet Lake Reflesh olarak gelecek Core i3 işlemcilerin tersine Core i5 ve üzerinde Cypress Cove adlı çekirdeklerine sahip olacağını hatırlatalım.

İntel İşlemcilerin Kutu Tasarımı Belli Oldu

 

Ortaya çıkan kutu fotoğraflarına baktığımız zaman İntel Core i9 işlemcilerde her zaman olduğu gibi tasarımsal olarak aşırı ilgi çekici kutu tasarımları ile öne gelecek. En değişik ve tasarımsal kutu ise İntel Core i9-11900K‘ya ait olacak gibi duruyor.

Yeni tasarımı ortaya çıkan İntel Rocket Lake işlemcilerinin kutu tasarımı hakkında bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu yazımız hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve donanım kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. teknodeha.com