e
sv

Yeni Hyundai Tucson N Line

tucson 3 teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2020 Sonbahar aylarında yeni Hyundai Tucson N Line tanıtılmıştı. Gelin detaylarına birlikte bakalım.

tekno deha

Yeni Hyundai Tucson N Line

Hyundai, 2020’nin sonbahar aylarında merakla beklenen yeni Tucson’u tanıtmıştı. Tasarım anlamında tamamen değişen, yenilenen motor seçeneklerine ve birçok diğer yeni teknolojiye kavuşan yeni Tucson’un bugün de N Line adlı spor görünümlü versiyonu resmiyete kavuştu!

Hyundai mühendisleri, aracın süspansiyon sistemini N Line versiyonda daha dinamik sürüşler için özel olarak ayarlamışlar. Bu süspansiyon sisteminin, sürücünün direksiyon tepkileri ile aracın salınımlarına oldukça tutarlı ve hızlı cevaplar verdiği belirtiliyor.

Ayrıca bu süspansiyon sistemi elektronik olarak kontrol edilebilir bir sistem olduğu için, Normal moda alınarak konfor odaklı olarak da kullanılabileceği belirtiliyor. Hyundai, aracın mod değişimlerinin ardından direksiyon tepkisinin belirgin şekilde değiştiğini de söylüyor.

tekno deha

 

2021 Tucson N Line, gelişmiş süspansiyon sistemine ek olarak mevcut Tucson N Line’lardaki gibi standarttan daha agresif bir görünüm sağlıyor. Bu konuda gövde kiti, çift egzoz çıkışı ve 19 inç’lik jantlar devreye giriyor. Ayrıca “Shadow Gray” adı verilen “hayalet gri” denilebilecek bu görüntülerdeki renk seçeneğinin N Line’a özel olduğu da belirtiliyor. Bu renk ülkemizde halk dilinde en çok “nardo gri” olarak da biliniyor. Dikkat ettiyseniz aracın üst bölümü, yani sütunları ve tavanı da siyah olarak seçilmiş.

Aracın bu şekilde çift renkli düzen ile alınabilecek 4 renk seçeneğinin, tek renk hâlinde alınabilecek de 2 renk seçeneğinin daha olduğu da belirtilenler arasında. Bu renkler yine mevcut yani eski nesil Tucson N Line’larda gördüğümüz renklerle hemen hemen aynı oluyor.

tekno deha

 

Hyundai, N Line versiyonlu araçlarının tümünde olduğu gibi yeni Tucson N Line’ın iç mekanını da es geçmemiş. Ön koltuklarda N Line amblemleri, geliştirilmiş koltuk yanal destekleri, kabinin çeşitli yerlerinde kırmızı dikişler, siyah tavan ve bazı parlak siyah kaplamalar, metal pedal seti gibi değişimler ile iç mekanın oldukça sportif bir havaya büründüğünü görüyoruz.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER