e
sv

Xiaomi Mi A3 Android 11 Güncellemesi Kilitlenme Sorunuyla Gündemde

xiaomi mi a3 android 11 guncellemesi kilitlenme sorunuyla gundemde 5Rwk5lP8 | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi Mi A3 Android 11 Güncellemesi Kilitlenme Sorunuyla Gündemde

Xiaomi, geçtiğimiz haftanın başında Xiaomi Mi A3 için Android 11 güncellemesini çıkardı. Ancak güncellemenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, oldukça fazla sayıda kullanıcı telefonun çalışmadığından şikayet etmeye başladı. Güncelleme yüzünden oluşan bu sorun, telefonu kullanılmaz hale getiriyor.

Xiaomi, birden fazla şikayet aldıktan sonra Mi A3’ün Android 11’in dağıtımını duraklattı. Mi A3 geçmişte Android güncellemeleri konusunda çeşitli sorunlarla boğuşuyordu. Şirket daha önce bu cihaz için Android 10 güncellemesi dağıtımını da üç kez duraklatmıştı.

Xiaomi Mi A3 cihazına yeni gelen Android 11 güncellemesi bünyesinde Rahatsız Etmeyin modu, yeni gizlilik özellikleri vb. gibi birkaç yeni özelliği getirdi. Ancak kullanıcılar, cihazlarını Android 11’e güncelledikten sonra çalışmayı durdurduğunu ve telefonun kilitlendiğini bildirdi. Telefonla sorun yaşayanlar çözüm için Xiaomi’ye Twitter’dan ve Reddit’ten ulaşıp konuyla alakalı bilgilerini paylaştılar. Hatta Hindistan’da bir kişi teknik servise götürdüğü Mi A3’ün tamiri için 8000 Rupi istenince bu durumu şikayet etti.

Xiaomi Mi A3 Android 11 Güncellemesi Kilitlenme Sorunuyla Gündemde
Xiaomi Mi A3

Xiaomi, birkaç kullanıcı şikayetinin ardından güncelleme dağıtımını durdurdu. Şirket ayrıca bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

Çok az sayıda Mi A3 kullanıcısının Android 11’in son OTA güncellemesiyle ilgili sorunlarla karşılaştığını fark ettik. Güncelleme bizim tarafımızdan durdurulmuş olup, ekiplerimiz sorunu en kısa sürede çözmek için çalışmakta. Müşteri deneyimi en büyük önceliğimizdir ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Tüm kullanıcıları sonraki adımlarda güncel tutacağız. ”

Son olarak, Mi A3’ün piyasaya sürüldüğünden beri birkaç kez daha yazılım sorunu kurbanı olduğunu belirtelim. Kutudan Android 9 ile çıkan cihaz, 2020 Şubat ayında Android 10 güncellemesi aldı ve bu güncelleme beraberinde birkaç hata ve sorun da getirdi. Bu sorunların başında ise SİM kart kullanımının devre dışı kalması geliyordu.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI