e
sv

Xiaomi Katlanabilir Telefon Üretecek

xiaominin birinci katlanabilir akilli telefonu yolda c1s51dJ8 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi Katlanabilir Telefon Üretecek

Sızıntılar katlanabilir ekranlı ilk Xiaomi akıllı telefonun yeni Xiaomi tabletten önce piyasaya çıkacağı yönünde. Akıllı telefonun düzgün bir donanıma sahip olması beklenirken, ekranının ise yüksek yenileme suratlarını destekleyeceği belirtiliyor. Ayrıyeten aygıt, yüksek kalitede kamera sensörleri ile gelecek. Xiaomi katlanabilir telefon tarafında neler başarabilecek, büyük bir merak konusu.

Birinci katlanabilir Xiaomi akıllı telefonun tasarım olarak Samsung Galaxy Fold‘a benzemesi bekleniyor. Yani aygıt geniş bir esnek ekrana ve ayrıyeten harici bir ek ekrana sahip olacak. Ana ekranın 90 ve 120 Hz yenileme oranlarını destekleyeceği ve Samsung UTG ultra ince kollayıcı cam ile kaplanacağı belirtiliyor.

Xiaomi Katlanabilir Telefon

Sırada Google var

Kod ismi Cetus olan Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonun 108MP kameraya sahip olacağı ve kutudan Android 11 işletim sistemi ile çıkacağı da gelen bilgiler ortasında.

Tüm bu bilgilere ek olarak araştırma şirketleri Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch kurucusu Ross Young, Samsung‘un gelecek yıl en az üç katlanabilir telefon modeli çıkaracağını söyledi. Ayrıyeten Oppo ve Vivo’dan da bu tıp telefonlar bekleniyor. Son olarak Google‘ın da katlanabilir ekranlı birinci akıllı telefonu piyasaya süreceği ise dikkat çeken argümanlar arasında. Yani Xiaomi’nin başarı elde etmesi için ciddi bir çalışma göstermesi gerekiyor, rakipleri var.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Xiaomi Katlanabilir Telefon Üretecek