e
sv

Xiaomi katlanabilir telefon için sürpriz gelişme

xiaomi katlanabilir telefon icin surpriz gelisme TZDj24Sl | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Katlanabilir telefonlar 2019 yılında hayatımıza girmeye başladı. Samsung Galaxy Fold ile başlayan macera, Huawei Mate X ve Motorola Razr ile devam etti. Uzun müddettir katlanabilir telefon geliştirdiği haberleriyle anılan Çinli akıllı telefon ve elektronik üreticisi Xiaomi ise sessizliğini 2021 yılında bozacak üzere görünüyor.

Xiaomi 2021 yılında üç farklı katlanabilir telefon piyasaya sürebilir

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan DisplaySearch‘in Baş Analisti Ross Young tarafından Twitter’da yapılan paylaşım, Xiaomi’nin 2021 yılında katlanabilir telefon pazarına 3 farklı modelle gireceğine işaret ediyor.

Bu paylaşıma nazaran, Galaxy Fold üzere içe katlanan, Mate X üzere dışa katlanan ve son olarak Motorola Razr üzere dikey katlanan üç farklı akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir.

Xiaomi katlanabilir telefon için sürpriz gelişme

Ross Young’un yaptığı bu sızıntı dışında, Ekim ayında da, MIUI 12 evrakları içinde de katlanabilir telefonlarla alakalı bilgilere rastlanmıştı. Eylül ayında ise, Twitter üzerinde Xiaomi olduğu sav edilen üçe katlanan bir telefon imgesi sızdırılmıştı.

Xiaomi katlanabilir telefon için sürpriz gelişme

Xiaomi aslında katlanabilir ekran teknolojisi için birinci örneklerin ortaya çıktığı 2019 yılından beri bu teknolojiyle yakından ilgileniyor. Samsung Galaxy Fold hem de Huawei Mate X üzere örneklerin yüksek fiyatlar a sahip olması ise pazarın rekabetçi olmasını engelliyor.

Akıllı telefon dünyasında fiyat performans odaklı olan Xiaomi’nin bu üç farklı modelle katlanabilir telefon pazarında fiyatları aşağıya çekebilir.  Lakin katlanabilir ekran teknolojisinin hali hazırda çok değerliye mal olması, fiyat bandının aşağılara inmesini engelleyebilir.

 

 

Misal makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI