e
sv

Xbox Series S ve X’in Fiyatları Düştü!

113053 640 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xbox Series X/S Türkiye fiyatı bugün resmi olarak düştü. Ek verginin yüzde 50’den yüzde 20’ye inmesi konsollara yaradı. Peki, PlayStation 5’te durum ne?

Xbox Series S ve Xbox Series X Türkiye fiyatı açıklandı! - ShiftDelete.Net

Türkiye’de geçtiğimiz yıl oyun konsollarında yüzde 50 ek vergi getirilmişti. Bir anda gelen bu verginin Ekim ayı içerisinde yüzde 20’ye indirileceği söylenmişti. Ancak vergideki bu indirim 1 Ocak 2021 tarihine ertelenmişti. Yeni yıla girmemiz ile ek vergi yüzde 50’den yüzde 20’ye resmi olarak düştü. Verginin düşmesinden sonra gözler yeni nesil oyun konsollarına çevrilmişti. Bugün ise Xbox Series X ve Series S konsollarının Türkiye fiyatında büyük indirim yapıldı.

Xbox Series X Türkiye fiyatında büyük indirim

Türkiye’de resmi olarak 8.299 TL’ye satılan Xbox Series X, vergi indirimi sonrasında 7.499 TL’ye satılmaya başlandı. Xbox Series S’in fiyatı ise 4.899 TL’ye indirildi. Bu indirimden sonra gözler PlayStation 5’e çevrildi.

Bildiğiniz gibi PlayStation 5’in resmi satış fiyatı 8.299 TL. Bu ek vergi yüzde 50 olmuş şeklinde hesaplanmıştı. Muhtemelen PlayStation cephesinden de yakında bir indirim haberi gelir.

Güncelleme: Fiyat yine 8.299 TL’ye yükseldi. 

Xbox Series X Türkiye

PlayStation 5’in bir de dijital sürümü bulunuyor. Bu sürüm 100 euro daha uyguna satılıyor. Bu yıl Türkiye’de satılacak olan PlayStation 5 dijital sürümün 6.499 TL veya 6.999 TL bandından raflardaki yerini alacağını düşünüyoruz.

Türkiye pazarındaki rekabeti düşünürsek PlayStation Türkiye indirim de yapmayabilir. Çünkü 8.299 TL’lik PS5, ülkemizde ne zaman stoklara girse dakikasında tükeniyor. Yani kapış kapış satan bir konsolun fiyatının düşmesi bir mucize olur.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI