e
sv

Windows 7 ve 8.1 Kullancıları Windows 10 ‘a Ücretsiz Geçebilir

windows
avatar

Baha Orhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsft Windows 10 ücretsiz yükseltme programını 2016 da bitirmişti.Ancak geçtiğimiz  günlerde Microsoft’ta çalıştığını iddia eden bir Reddit kullanıcı ücretsiz yükseltmenin Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için hala devam ettiğini açıkladı.Yani demek oluyor ki Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları Windows 10 sürümüne ücretsiz bir şekilde geçebilecek.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Gerçekten de Doğru Mu ?

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft 29 Temmuz 2015 tarihinde Windows 10 sürümünü dağıtıma çıkarmıştı. Bununla birlikte Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10’a ücretsiz bir şekilde geçebilmesi için bir yükseltme programı geliştirmişti. Kullanıcılar Microsoft’un sitesinden bu yükseltme programını indirip kullandıkları sürümden Windows 10’a ücretsiz ve hiçbir dosya kaybı yaşamadan geçebiliyordu. Daha sonrasında ise Microsoft bu yükseltme programını 2016 yılının sonlarına  piyasadan kaldırmıştı. Fakat Microsoft çalışanı olduğu iddia edilen kişi tarafından yapılan açıklamaya göre henüz bitmemiş. Yapılan bu açıklama üzerine bu durumu kontrol eden bazı kullanıcılar , bu olayın gerçekten de doğru olduğunu tespit ettiler. Üstelik bu yükseltme tamamen ücretsiz. Kullanıcılar hiçbir ücret ödemeden Windows 7 veya 8.1 sürümünden Windows 10’a ücretsiz bir şekilde geçebilirler.

Windows 10’a Ücretsiz Bir Şekilde Nasıl Geçilir ?

Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının sürümünü yükseltmesi için gereken tek şey orijinal bir Windows sürümüne sahip olması. Daha sonra yapması gereken işlem buraya tıklayarak Microsoft’un sitesine gidip “Uptade Now” butonuna tıklaması olacak. Daha sonra inen .exe dosyasını açıp kurulum işlemlerine kolay bir şekilde başlayabilirler.

windows

Bu işlemleri yaptıktan sonra sürümünüzü sorunsuz bir şekilde Windows 10’a yükseltmiş olacaksınız. Geçtiğimiz aylarda Windows 7’nin güncelleştirmelerinin kesilmesinden sonra eski sürüm Windows kullanıcıları için bu haber altın niteliğinde. Hiçbir dosya kaybına uğramadan üstelik ücretsiz bir şekilde Windows 10′ geçebilirsiniz…

Web sitemizde bulunan benzer içerikli yazıları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • murat
  1 sene önce

  win 7 çöp

  yorum beğen