e
sv

Windows 7 Sürüm Önerisi

Windows 7 Sürüm Önerisi
avatar

Semih Boran

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilgisayarınıza Windows 7 kurmak istiyorsanız bir sürüm seçmeniz gerekiyor. Sizler için en iyi sürümleri derledik. Gelin, beraber bakalım.

 

Windows 7 Sürüm Önerisi

Tanım

Windows 7, Microsoft tarafından üretilen ve Windows NT işletim sistemleri ailesinin bir parçası olarak piyasaya sürülen bir işletim sistemidir. 22 Temmuz 2009’da üretime bırakıldı ve 22 Ekim 2009’da genel kullanıma sunuldu.  Neredeyse üç yıl önce piyasaya sürülen Windows Vista’nın halefidir ve 26 Ekim’de Windows 8’in yerini alana kadar ev ve iş masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarlar, tablet PC’ler ve medya merkezi PC’leri dahil olmak üzere kişisel bilgisayarlarda kullanılmak üzere Microsoft’un işletim sistemiydi. , 2012. 2013’e kadar, Windows 7 RTM güvenlik güncellemeleri veya düzeltmeleri sağladı, ancak kullanıcıların 9 Nisan 2013’ten sonra güncellemeleri ve desteği alması için Service Pack 1’in yüklenmesi gerekiyor. Windows 7’nin sunucu muadili Windows Server 2008 R2, aynı zamanda. Bu işletim sistemine dayalı olarak desteklenen son Windows sürümü 1 Temmuz 2011’de Windows Embedded POSReady 7 olarak piyasaya sürüldü. 12 Ocak 2016’da Microsoft, Windows 7’de Internet Explorer 11’den önceki Internet Explorer sürümleri için desteği sona erdirdi. Genişletilmiş destek, Windows 7’nin piyasaya sürülmesinden on yıldan fazla bir süre sonra 14 Ocak 2020’de sona erdi ve ardından işletim sistemi çoğu kullanıcıya daha fazla destek veya güvenlik güncellemesi almayı bıraktı. Kuruluşlar için şu anda, resmi kullanım ömrünün sona ermesinden itibaren dört yıla kadar Windows 7 için güvenlik güncellemeleri sağlayan bir destek programı mevcuttur.

Windows 7 Sürüm Önerisi

Devam

Windows 7’nin öncelikli olarak, donanım ve yazılım uyumluluğunu korurken Windows Vista’nın zayıf kritik alımını gideren, Microsoft Windows için aşamalı bir yükseltme olması amaçlanmıştır. Windows 7, uygulamaların kendisine “sabitlenmesine” olanak tanıyan yeniden tasarlanmış bir görev çubuğunun ve yeni pencere yönetimi özelliklerinin eklenmesiyle Windows Aero’da (Windows Vista’da tanıtılan kullanıcı arabirimi) iyileştirmelere devam etti. İşletim sistemine kitaplıklar, yeni dosya paylaşım sistemi HomeGroup ve çoklu dokunma girişi desteği gibi diğer yeni özellikler eklendi. Sistem güvenliği ve bakım bilgilerine genel bir bakış sağlamak için yeni bir “İşlem Merkezi” arayüzü de eklendi ve Kullanıcı Hesabı Denetimi sisteminde daha az müdahaleci olması için ince ayarlar yapıldı. Windows 7 ayrıca Internet Explorer 8, Windows Media Player ve Windows Media Center gibi çeşitli stok uygulamalarının güncellenmiş sürümleriyle birlikte gelir.

Windows Vista’dan farklı olarak, Windows 7 eleştirmenler işletim sisteminin artan performansı, daha sezgisel arayüzü (özellikle yeni görev çubuğuna adanmış övgü ile), daha az Kullanıcı Hesabı Kontrol açılır penceresi nedeniyle öncekine göre büyük bir gelişme olduğunu düşünerek eleştirmenler tarafından eleştirildi. ve platform genelinde yapılan diğer iyileştirmeler. Windows 7, Microsoft için büyük bir başarıydı; Resmi olarak piyasaya sürülmeden önce bile, Amazon.com çevrimiçi perakendecisinde işletim sistemi için ön sipariş satışları önceki rekorları aşmıştı. Sadece altı ayda, dünya çapında 100 milyondan fazla kopya satıldı ve Temmuz 2012’ye kadar 630 milyondan fazla lisansa yükseldi. Şubat 2021 itibarıyla, Windows çalıştıran geleneksel PC’lerin% 16.81’i Windows 7 çalıştırıyor (ve bu nedenle platformlar genelinde tüm cihazların% 6’sı ). Halen Türkmenistan’da çoğunluk pazar payına sahiptir ve Çin ve Venezuela’da popülerliğini sürdürmektedir.

 

Gelişim

Başlangıçta, “Blackcomb” kod adlı bir Windows sürümü, 2000 yılında Windows XP ve Windows Server 2003’ün halefi olarak planlanmıştı. Blackcomb için, veri arama ve sorgulamaya vurgu ve bunu sağlamak için WinFS adlı gelişmiş bir depolama sistemi dahil olmak üzere başlıca özellikler planlanmıştı. senaryolar. Ancak, 2003 için “Longhorn” kod adlı geçici, küçük bir sürüm Blackcomb’un gelişimini geciktirerek duyuruldu. Ancak 2003 yılının ortalarında, Longhorn başlangıçta Blackcomb için tasarlanan bazı özellikleri edinmişti. Üç büyük kötü amaçlı yazılım salgınının (Blaster, Nachi ve Sobig solucanlarının) Ağustos 2003’te kısa bir süre içinde Windows işletim sistemlerindeki açıklardan yararlanmasının ardından, Microsoft geliştirme önceliklerini değiştirerek geliştirme sırasında Longhorn’un bazı önemli geliştirme çalışmalarını beklemeye aldı Windows XP ve Windows Server 2003 için yeni hizmet paketleri. Longhorn’un (Windows Vista) geliştirilmesi de yeniden başlatıldı ve bu nedenle Ağustos 2004’te ertelendi. Longhorn’dan bazı özellikler çıkarıldı.  Blackcomb, 2006’nın başlarında Viyana olarak yeniden adlandırıldı.

Windows 7 Sürüm Önerisi

Windows 7’den bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Sıradaki içerik:

Windows 7 Sürüm Önerisi