e
sv

Format Atmadan Windows 10 Kurma

Format Atmadan Windows 10 Kurma
avatar

Enes Sivri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilgisayarlarımızda kullandığımız işletim sistemleri belirli aralıklar ile güncellemeler almaktadır. Özellikle günümüz windows kullanıcıları windows 10 yazılımını beğenmeleri sebebi ile yükseltme yapmaktadırlar. Bizlerde bu yazımızda sizler için format atmadan windows 10 kurma işlemini anlatacağım.

Windows 10, diğer işletim sistemlerine göre çok daha büyük güncellemeler alan ve yeniliklere açık olan bir işletim sistemdir. İlk çıktığında binlerce kişi bu yazılıma geçerek windows 10 kullanıcısı oldu. Özellikle windows 7 kullanan kişiler 10 sürümü çıktıktan sonra geçmek istediler çünkü harika bir tasarım ve yenilik özellikleri bulunmaktaydı.

Windows 8 ile ufak bir benzerliği bulunmaktadır fakat windows 8 en az kullanılan ve beğeni kazanmayan bir işletim sistemi durumundadır. Özellikle uygulamaların büyük bir ekran ile birlikte açılması ve geriye dönmede sıkıtı yaşama gibi birçok sebepten dolayı windows 8 kullanım oranı oldukça düşüktür. Bu sebepten dolayı sizlerle 10 kurulumunu paylaşmak istedim.

Windows 10 Kurmak [Formatsız]

Windows 10, diğer işletim sistemlerine göre kurulum olarak basit bir işletim sistemleridir. Microsoft, orijinal olarak kendi sitesinde .iso dosyasını kullanıcılarına açarak kolaylıkla insanların indirmesini ve kullanmasına olanak sağlamaktadır.

Bu adımlarda sizlerle uygulayacağımız maddeler dahilinde bilgisayarınızdan hiç bir dosya silinmeden temiz bir windows 10’a geçiş işlemi sağlayacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan adımlarımıza geçebilir ve bizleri nelerin beklediğine göz atabiliriz.

Format Atmadan Windows 10 Kurma

Format Atmadan Windows 10 Kurma

Windows 10 Nasıl İndirilir ve Kurulur?

 • İlk olarak orijinal Windows 10 dosyamızı indiriyoruz. [İndir]
 • Daha sonra site üzerinden Aracı Şimdi İndir butonuna tıklıyoruz.
 • İndirmiş olduğumuz 16 mb boyutundaki programı tıklayarak açıyoruz.
 • Ekrana gelen Lisans Koşulları kısmını kabul ediyoruz.
 • Daha sonrasında Bu bilgisayarı yükselt seçeneğine tıklıyoruz.

Bu adımlardan hemen sonra ise windows 10 cihazınıza inecek ve kurulum otomatik olarak başlayacaktır. Windows 10 kurulumu için gerekli olan tüm işlemler kurulum esnasında otomatik olarak tamamlanacaktır.

Bu adımları takip ettiğiniz taktirde kolay ve temiz bir şekilde kurulum olacaktır. Usb olmadan windows 10 yükleme işlemi bu adımlar eşliğinde son bulmaktadır. Aynı şekilde eğer windows 10’u flash bellek içerisine yazdırmak isterseniz kurulum esnasında seçenekleri değiştirerek yapabilmektesinizdir.

Birçok kişi Windows kurulumlarını başka sitelerden korsan şeklinde indirme yaparak kurulum sağlamaya çalışıyorlar. Bizler ise sizler için orijinal halini paylaşmaktayız ki en doğru işlem budur.

Bu yazımızda sizlerle birlikte formatsız windows 10 kurulum işlemlerini öğrenmiş olduk. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi belirterek kolayca bizlerle paylaşabilirsiniz.