e
sv

Wi-Fi Dongle Tavsiyeleri

Wi-Fi Dongle Tavsiyeleri
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

RJ-45 (ethernet) ile internete bağlanmak istemeyenler ya da kablo çekemeyenler için gereken Wi-Fi Dongle ‘ları listeledik. Birlikte bakalım.

Wi-Fi Dongle Tavsiyeleri

Wi-Fi Dongle Tavsiyeleri

İlk önce Wirelles USB nedir onu öğrenmekte fayda var. Kablosuz USB, genel USB tabanlı teknolojilerin kullanılabilirliğini daha da artırmayı amaçlayan Wireless USB Promoter Group tarafından oluşturulan kısa menzilli, yüksek bant genişliğine sahip bir kablosuz radyo iletişim protokolüdür. Genel olarak, IPv6 bu teknolojinin anahtarıydı. WiMedia Alliance tarafından korunmaktadır ve (2009 itibariyle) mevcut revizyon, 2005 yılında onaylanan 1.0’dır.

Kablosuz USB bazen “WUSB” olarak kısaltılır, ancak USB Uygulayıcıları Forumu bu uygulamayı önermez ve bunun yerine onu rakip UWB standardından ayırt etmek için Sertifikalı Kablosuz USB teknolojisini çağırmayı tercih eder. Kablosuz USB, WiMedia Alliance’ın 3 metreye (9,8 ft) kadar olan mesafelerde 480 Mbit / s ve 10’a kadar 110 Mbit / s gönderebilen (artık kullanılmayan) Ultra-WideBand (UWB) ortak radyo platformuna dayanıyordu. metre (33 ft). Yerel düzenleme politikaları bazı ülkelerde yasal çalışma aralığını kısıtlayabilse de 3.1 ila 10.6 GHz frekans aralığında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu spesifikasyonun mantığı, USB’nin her yerde çevre birimleri için bir temel olarak ezici başarısıdır: Belirtilen nedenler arasında, her yerde bulunan çift yönlü, hızlı bağlantı noktası mimarisinin varlığına izin veren aşırı kullanım kolaylığı ve düşük maliyet yer alır. Ultra Geniş Bant (UWB) tanımı, USB’nin yetenekleri ve aktarım hızlarıyla çok yakından eşleşir (USB 2.0 için 1,5 ve 12 Mbit / sn’den 480 Mbit / sn’ye kadar) ve kısa menzilde USB’nin doğal bir kablosuz uzantısını sağlar (3 metre, 110 Mbit / sn’lik azaltılmış bir hızla 10’a kadar). Yine de, artık çevre birimlerine güç sağlayacak fiziksel bir veri yolu yoktur ve kabloların olmaması, genellikle USB sistemlerinde verilen bazı özelliklerin başka yollarla elde edilmesi gerektiği anlamına gelir.

 

1.TP-Link Archer T3U

Wi-Fi Dongle Tavsiyeleri

200 TL fiyat bandında alınabilecek en iyi Wirelles USB dongle’dur. Wi-Fi 5 (802.11ac), AC1300 (1.3 Gigabit), MU-MIMO ve USB 3.0 destekler.

 

2.TP-Link Archer TX3000E

Wi-Fi Dongle Tavsiyeleri

700TL fiyat bandında alınabilecek en iyi dongle’dur. Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.0, AX3000 (3 Gigabit), MU-MIMO destekler.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

 

etiketlerETİKETLER
 • taha alkan
  1 sene önce

  referans kodu
  alkan1864

  arkadaşlar güçlü bir ekip için bu kodla giriş yapabilirsiniz.
  detaylı görüşmek isteyenler için instagram adresim
  @tletseri

  yorum beğen