e
sv

WhatsApp Web’e İmajlı ve Sesli Konuşma Özelliği Geliyor !

whatsapp webe imajli ve sesli konusma ozelligi geliyor I9aqI2KB | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Web’e İmajlı ve Sesli Konuşma Özelliği Geliyor !

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması denince aklımıza ilk gelen Whatsapp uzun zamandır çalıştığı yeni güncellemeyi yavaş yavaş bizlere sunmaya başladı.

WhatsApp, uzun vakittir taşınabilir uygulamalarında sesli ve manzaralı arama hizmeti sunuyor. Ancak bu özellik her ne kadar yıllardır WhatsApp’ın taşınabilir uygulamalarında yer alıyor olsa da, ne yazık ki WhatsApp Web sürümünde bulunmuyor. Bu özelliğin web sürümüne ne vakit geleceği tartışılırken, bugün ise WhatsApp’ın web sürümü için kelam konusu sesli ve imajlı arama özelliğinin test edilmeye başlandığını görmekteyiz.

Halihazırda test edilen bu özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit sunulacağı bilinmiyor. Lakin WABetaInfo tarafınca paylaşılan ekran imajlarına bakacak olursak, birtakım kullanıcıların web sürümde imajlı ve sesli arama düğmelerine kavuştuklarını gözlemlemekteyiz.

Whatsapp Web Ve Masaüstü Uygulamasına  Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor.

whatsapp

WABetaInfo‘nın paylaştığı görsellerde ise kullanıcıların sesli yahut imajlı görüşme gerçekleştirecekleri vakit küçük bir pencerenin açılacağını gözler önüne seriliyor. Açılan bu pencerede ise manzaralı yahut sesli arama sırasında kullanabileceğimiz kimi denetimler yer alıyor.

Haberin başında da belirtiğimiz üzere, WhatsApp Web’in bu özelliği şimdilik beta olarak test ediliyor. Şimdi beta basamağında olan bu özelliğe ise belirli başlı kullanıcılar erişim sağlayabiliyor. Lakin, şirkete yakın kaynakların servis ettiği bilgilere nazaran bahsi geçen bu arama özelliğinin birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcıların huzuruna sunulması bekleniyor.

 

Teknoloji ile ilgili diğer haberlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI