e
sv

Whatsapp Sözleşmesini Kabul Etmeyenleri Banlayacak!

FsWUqRoOsPu teknodeha | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp Sözleşmesini Kabul Etmeyenleri Banlayacak!

İşletmenin blog sayfasında yeni yayımladığı yazıya göre; kullanıcılar 15 Mayıs’ta da bu farklılığı onaylamazlarsa, uygulama üzerinde bazı değişiklikler yaşayacaklar.

WhatsApp, 8 Şubat 2021 tarihinde kabul edilmesi gereken saklılık kontratını duyurduğundan beri büyük bir kullanıcı kaybı yaşadı. Özellikle şahsi bilgilerin saklılığı mevzusunda çalkantılı vaziyetler oluşunca işletme geri adım atmak zorunda kaldı. WhatsApp; insanların mevzuyla ilgili çok yanlış kanılara sahip olduğunu, doğru bilgileri paylaşabilmek için zaman kazanmak gerektiğinden ve bunun yanında herkesin daha rahat bir biçimde koşulları araştırabilmesini sağlamak için sözleşmeyi uygulama tarihinin 15 Mayıs 2021’e ertelediğini açıklamıştı.

WhatsApp Blog üzerinde yayımlanan yeni bir yazıda “Farklılıkları daha rahat gözden geçirmeniz için yeterli zaman sağlamak emeliyle, kontratın yürürlüğe girme tarihini 15 Mayıs’a kadar uzattık. Şayet o zamana kadar kabul etmezseniz WhatsApp, hesabınızı silmeyecektir. Ancak, kabul edene kadar WhatsApp’ın bütün işlevselliğine sahip olmayacaksınız. 15 Mayıs’tan sonra kısa bir müddet için 2 hafta aramaları ve bildirimleri alabileceksiniz, ancak uygulamadan gelen iletileri okuyamayacak veya ileti yollayamayacaksınız.” gibi bir açıklamada bulundu.

Whatsapp Sözleşmesini Kabul Etmeyenleri Banlayacak!

Ayrıca kontratı onaylamama vaziyetiniz devam ederse uygulama üzerinden yapabileceniz harekâtlar; WhatsApp, yeni saklılık siyasetini kabul etmek, 15 Mayıs’tan evvel sohbet geçmişinizi Android veya iPhone’a aktarmak, hesabınızın raporunu indirmek ve WhatsApp hesabınızı kalıcı olarak silmek ile sınırlandırılacak.

 

Benzer teknoloji ve sosyal medya haberleri için: teknodeha.com