e
sv

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Kullanıma Sunuldu
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Günümüzde dünya çapında büyük bir ün kazanmış Whatsapp, iletişim uygulaması olmasına rağmen kendisinden hiç beklenmeyen bir özelliğe sahip olacak. Bu tür bir özellik kullanıcılar tarafından büyük bir takdir yağmuruna tutulmasına sebep olacaktır.

2018 yılından bu yana Hindistan’da test edilen WhatsApp para gönderme özelliği sayesinde kullanıcılar tabiri caizse bildiri gönderir gibi para gönderebilecekler. Pekala, kullanıcılar uygulama üzerinden nasıl para gönderebilecekler? Gelin WhatsApp tarafından açıklanan ayrıntılara yakından göz atalım.

WhatsApp’ta Yeni Bir Periyot Başlıyor

Yayınlanan blog yazısında da görebileceğiniz üzere kelam konusu para gönderme özelliğinin şimdilik yalnızca Brezilya‘da kullanıma sunulduğunu görmekteyiz. Bilhassa küçük çaplı işletmeler için ödeme almayı kolaylaştıracak olan bu özelliğin, tıpkı vakitte hayli inançlı olduğuna da dikkat çekiliyor. Bununla bir arada yayınlamış olduğu blog yazısında günlük kullanıcılardan rastgele bir süreç fiyatı alınmayacağını belirten WhatsApp, işletmelerden ise az da olsa bir kurul fiyatı alınacağını tabir ediyor.

Whatsapp

Para gönderme özelliği

Bunun haricinde yayınlanan blog yazısında kullanıcıların ödeme süreçlerini ise 6 haneli bir PIN kodu ile kolay bir halde gerçekleştirebileceği belirtiliyor. Ayrıca parmak  izi aracılığıyla da kolay bir halde gerçekleştirebileceği de belirtiliyor. Facebook Hisse ve Cielo ile çalışan bu ödeme sistemininse en kısa müddet içerisinde Brezilya dışındaki başka ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Benzer içeriklere göz atmak için buraya tıklayınız.

Sıradaki içerik:

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Kullanıma Sunuldu