e
sv

Whatsapp ’ın Kazanacağı Yeni Özellikler

whatsappin kazanacagi yeni ozellikler | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp ’ın Kazanacağı Yeni Özellikler

WhatsApp kazanacağı söylenen yeni özellikleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama dünyanın en tanınan uygulamalarından birisi haline geldi. 2 milyar etkin kullanıcıya sahip dev uygulamanın yeni raporalara nazaran kazanacağı bazı özellikler bulunuyor. Whatsapp’ın kazanacağı yeni özellikler:

Whatsapp’ın kazanacağı yeni özellikler neler?

Bir müddet evvel tanınan iletileşme uygulamasının masaüstü versiyonunda görüntülü ve sesli arama özelliğinin geleceğini duyurmuştuk. Artık iOS tarafında yer alan beta kullanıcıları için WhatsApp’a birden fazla fotoğraf ve görüntü yapıştırma özelliği sunuluyor.

Şayet iOS tarafında WhatsApp Beta kullanıyorsanız bu özelliği deneyebilirsiniz. Birden fazla fotoğrafın seçilmesine odaklanan özellik, dışa aktar ve kopyala yaptıktan daha sonra kopyalanan manzaraları uygulama açıldığında sohbet kutusuna yapıştırabilmeye imkan sağlıyor. Bu özellik sayesinde seçilen birden fazla manzara WhatsApp’a kolaylıkla göndermeye hazır hale geliyor.

WhatsApp’ın iOS tarafındaki 2.21.10.23 numaralandırmasına sahip beta sürümünde görülen bu özellik aylar evvel Android beta kullanıcılarına getirilmişti. WhatsApp bunun dışında 2021 yılında koşullarını ve kapalılık siyasetini güncelleyecek ve bu nokta hayli kıymetli.

Whatsapp

Kullanıcıların bu yeni düzenlemeleri kabul etmemesi durumunda uygulamayı kullanamayacağı söyleniyor. WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere,  WhatsApp’ın hizmet kaidelerini 8 Şubat’tan itibaren güncelleyeceği bildiriliyor.

WhatsApp’ın en çok beklenen özelliklerinden birisi olan masaüstü versiyonu için manzaralı ve sesli konuşma özelliği 2021 yılının birinci aylarında kullanıcılara açılması bekleniyor. Böylece test etabında yer alan bu özellik kullanıcıların tamamına sunulmuş olacak.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI