e
sv

WhatsApp, Zoom’un Tahtını Ele Geçirmeye Hazırlanıyor

WhatsApp, Zoom'un Tahtını Ele Geçirmeye Hazırlanıyor
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

WhatsApp kullanıcıları, yakında bilgisayarlarında da, video konferans için en sevdikleri mesajlaşma uygulamasını kullanabilecekler. Facebook’un satın almış ve ona ait olan Uygulama, şu anda Mac masaüstü istemcisinde yeni bir sesli ve görüntülü arama özelliğini test ediyor.

Şirket ilk olarak kurulduktan 10 yıl sonra, 2018’de mobil uygulamasında sesli ve görüntülü sohbetlerin yanı sıra, grup görüntülü sohbetlerini de tanıttı ve şimdi ise aynı işlevin, önümüzdeki haftalarda bir güncelleme ile masaüstün istemcisinde başlayabileceği görülüyor.

Uygulamanın kaynak koduna girerek yaklaşan Uygulama’NIN özelliklerini keşfetme konusunda uzmanlaşan WABetaInfo ekibine göre ise bazı kullanıcılar, şu anda hizmetin masaüstü istemcisinde macOS için uçtan uca şifreli görüşme yapmalarına olanak tanıyan bir güncellemenin beta testini yapıyor.

WHATSAPP İŞTE

Uygulama’da sesli arama veya görüntülü arama yapmaya başlamak için, Uygulama kullanıcılarının masaüstü uygulamasını açması ve uygulamanın sağ üst köşesindeki başlıkta görünen arama düğmelerine basması gerekiyor. Ama maalesef bu seçenek , sadece beta sürümü kullanıcıları için geçerli.

Özellikte, aramaya çalıştığınız diğer kullanıcının telefonu/bilgisayarı, uygulamanın masaüstü sürümünde bilgilendiriliyor ve aramayı kabul etme, reddetme veya yok sayma seçeneğine sahip oluyor. Bir arama devam ederken, aramayı kapatmak, aramayı sessize almak ve videoyu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için hızlı kontrollerin bulunduğu küçük bir pencere görünüyor.

WhatsApp önümüzdeki haftalarda resmi olarak duyurduğunda bu yeni özellik hakkında muhtemelen daha fazla şey duyacağız.

 

Diğer Whatsapp haberleri için tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

WhatsApp, Zoom’un Tahtını Ele Geçirmeye Hazırlanıyor