e
sv

WhatsApp alternatifi 5 uygulama! İşte farkları

whatsapp alternatifi 5 uygulama iste farklari GLRJ9kFZ | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp alternatifi 5 uygulama! İşte farkları

Facebook tarafından yenilenen WhatsApp kullanıcı kontratı koşulları, 8 Şubat itibariyle mecburî hale gelecek. Kullanıcı datalarının Facebook ile paylaşılmasını içeren bu yeni mukavele, kullanıcıların WhatsApp alternatifi iletileşme uygulamaları aramasına neden oldu. WhatsApp alternatifi uygulamalar listemizde, ferdî bilgileri paylaşmayan 5 farklı  uygulamayı bir ortaya getirdik. Bilhassa son devirde yükselişe geçen ve Elon Musk tarafından da önerilen Signal, bu listenin başında yer alıyor.

WhatsApp kullanıcı mukavelesi sonrası, internette en çok arananlar ortasına giren WhatsApp alternatifi uygulamalar ortasında, Elon Musk tarafından da önerilen Signal ön plana çıkıyor. Telegram üzere uzun müddettir kripto iletileşme teknolojisi kullanan uygulama dışında farklı alternatiflerde WhatsApp karşısında güçlendi.

Elon Musk’ın önerdiği WhatsApp alternatifi: Signal

Signal, son vakitlerde ön plana çıksa da aslında birinci olarak 25 Mayıs 2010 tarihinde Google Play üzerinde yayınlandı. Lakin uygulamanın bugünkü halini alması 2018 yılını buldu. Telegram üzere şifreli iletileşme özelliği olan uygulama, uçtan uca şifrelemeyi birinci ortaya çıktığı günden beri kullanıyor.

Signal özellikleri

Bu özel şifreleme, açık kaynak kodlu ve Signal topluluğu tarafından daima olarak geliştiriliyor. Bu manada Signal, bağımsız geliştiricilerin dayanak verdiği ve bağışlarla ayakta duran bir yapıya sahip.

Signal hesap silme için de, profilinize girip kolay kolay hesap silme tuşuna basarak, süreci gerçekleştirebiliyorsunuz. Yeniden Signal tarafından sunulan, şifreli çıkartmalar sayesinde bâtın mesajlaşmalar yapmanız da mümkün. Küme sohbetlerinde de uçtan uca şifreleme sağlayan Signal, kimlik doğrulama özelliğine de sahip.

WhatsApp alternatifi 5 uygulama! İşte farkları

İnançlı bir sohbet için uygulama üzerinde parmak izi ya da karekod tarayarak kimliğinizi garanti altına almanız mümkün. Uygulama, bir kişinin anahtarı değiştiğinde ise kullanıcıyı bilgilendirmek için birinci kullanımda inanç sistemini devreye sokuyor.

Sesli ileti, fotoğraflı ileti, fotoğraflara çıkartma ekleme ve gif gönderme üzere Temel özellikleri de Signal’de yer alıyor. Uygulamanın Android versiyonunu buradan,  iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Signal, reklam da almayan bir uygulama. Her geçen gün büyüyen platform, şu an için bağışlarla ayakta duruyor. Reklam almaması ve ferdî bilgileri üçüncü bireylerle paylaşmaması ile öne çıkan WhatsApp alternatifi Signal uygulamasını kullandınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.