e
sv

Volkswagen Tiguan eHybrid Avrupa’da Siparişe Açıldı

Volkswagen Tiguan eHybrid Avrupa'da Siparişe Açıldı
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Volkswagen Tiguan eHybrid Avrupa’da Siparişe Açıldı

Otomotiv dünyasında neredeyse her modelin PHEV yani şarj edilebilir hibrit versiyonunu görmeye başladık. Volkswagen Tiguan eHybrid de bu modellerden biri ve kısa mühlet evvel Avrupa’da satışa sunuldu.

Tiguan ailesine katılan Tiguan eHybrid’in şarj edilebilir hibrit sistemi 1.4 litre TSI akaryakıtlı ünite, onu destekleyen bir elektrik motoru ve 6 ileri otomatik şanzımandan meydana geliyor. Kelam konusu sistem, GTE modundayken toplamda 245 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor.

Tiguan eHybrid, lityum iyon batarya yeteri kadar şarj edildiyse ve sıcaklığı -10 santigrat derecenin üzerindeyse direkt KONUT modunda çalıştırılabiliyor. Ayrıca saf elektrikli sürüş modunda 50 kilometre yol kat edebiliyor.

avrupa da siparise acilan volkswagen tiguan ehybrid in detaylari belli oldu128112 1 | Tekno Deha

Harika Bir Araç

Arabanın tabanına, iki aks ortasına konumlandırılan batarya DC şarj dayanağına sahip değil. Sadece AC şarj ile doldurulabilen bataryayı standart priz vasıtasıyla azamî 2.3 kW’a kadar, Wall Box yahut şarj istasyonu vasıtasıyla ise 3.6 kW’a kadar olan oranlarda şarj etmek mümkün.

Bataryayı şarj etmek için rejeneratif fren sisteminin de kullanıldığı Volkswagen Tiguan eHybrid Avrupa’da Life, Elegance ve R-Line donanım düzeyleriyle tercih edilebiliyor. Giriş düzeyinde hibrit moda özel ekranlardan oluşan Digital Cockpit, yeni dijital denetimlere sahip üç bölgeli otomatik klima, vites kulakçıklarına sahip deri direksiyon simidi, adaptif sürat sabitleyici, ön bölge asistanı, ön-arka park sensörleri ve 17 inç alaşım jantlar bulunuyor.

Ayrıyeten tüm Tiguan modellerinde LED farlar, yağmur sensörü ve şerit takip asistanı standart olarak sunuluyor. Volkswagen Tiguan eHybrid fiyatı 42.413 euro’dan başlıyor. Makyajlı Tiguan’ın ülkemizdeki fiyatı akaryakıtlı versiyonla birlikte 435 bin TL’den başlıyor.

 

 

Benzeri makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI