e
sv

Vivo Amiral Gemisi Akıllı Telefonu iQOO 7 ‘yi Paylaştı

vivo yaklasan amiral gemisi akilli telefonu iqoo 7nin manzarasini paylasti 677etcwg | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Vivo Amiral Gemisi Akıllı Telefonu iQOO 7’yi Paylaştı

Akıllı telefon üreticilerinden Vivo‘nun önümüzdeki yılın birinci yarısında iQOO 7 ismi verilen amiral gemisi akıllı telefonunu satışa sunacağına dair bilgiler mevcuttu. Şirket artık ise ismi geçen aygıtın birinci teaser imajını paylaşarak merakları bir nebze de olsa giderdi.

Akıllı telefonun art panelinin sergilendiği görselde, aygıtın kırmızı, siyah ve mavi dikey şeritlerle süslendiğini görüyoruz. Bu da iQOO 7 ‘nin BMW M serisinin tasarım esintilerini taşıyan özel bir sürümle geleceğine işaret ediyor diyebiliriz. Çünkü daha evvelki devirde Vivo, iQOO 5 Pro‘nun BMW özel sürümünü piyasaya sürmek için de dev otomotiv şirketi ile bir işbirliği yapmıştı.

iQOO 7

Snapdragon 888 ile gelecek

iQOO 7’nin arka panelin sol üst köşesinde çift LED flaşlı üçlü kamera yer alıyor. Ayrıca söylentilere nazaran ana sensörün çözünürlüğü 50 milyon piksel olacak. Akıllı telefonun düz bir ekranla ve 16MP çözünürlük sunan ön kamera ile geleceği düşünülüyor. Ekran çözünürlüğünün FullHD+‘dan daha düşük olmayacağı da sızan bilgiler ortasında.

Aygıt bir Cortex-X1 çekirdeği, üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört Cortex-A55 çekirdeğini birleştiren en yeni Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisini temel alacak. Bu yonga seti, Adreno 660 grafik ünitesi ve Snapdragon X60 5G modemi de barındırıyor. Akıllı telefonun ultra süratli 120 watt şarj desteği ve Android 11 tabanlı Origin OS / iQOO UI arayüzü ile birlikte geleceği de sızan bilgiler ortasında.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Vivo Amiral Gemisi Akıllı Telefonu iQOO 7 ‘yi Paylaştı