e
sv

Virtualbox Windows Nasıl Kurulur ?

Virtualbox Windows Nasıl Kurulur ?
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Virtualbox  Nasıl Kurulur ?

Virtualbox Windows Nasıl Kurulur ?

 

VBox Nedir Ne işe Yarar ?

‘Oracle VirtualBox’ bir başarılı bir ‘sanallaştırma (virtualization)’ uygulamasıdır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra, mevcut sisteminize istediğiniz kadar farklı işletim sistemi kurabilirsiniz. Örneğin işletim sisteminiz ‘Windows 10’ olsun. Bilgisayarınıza ‘Oracle’ programını kurduktan sonra ‘Windows 8.1’, ‘Windows 7’, ‘Windows Vista’ ve ‘Mac OS’ gibi diğer işletim sistemlerini de kurup kullanabilirsiniz.

Sadece Linux’tan ibaret değil tabii ki. VirtualBox ile her işletim sistemini sisteminiz yeter ise kullanabilirsiniz. Ve program tamamen ücretsizdir. Kali Linux, Debian, Manjaro, veya Arch gibi çoğu Linux’u istediğiniz şekilde açabilirsiniz. Şimdi için kuruluma geçelim.

 

VBox Nasıl Kurulur?

Öncelikle Oracle VM resmi sitesine giriş yapalım, ardından resimdeki “Download VBox 6.1 ” yazan bölüme tıklayalım ve indirme sayfasına geçelim.

Virtualbox Windows Nasıl Kurulur ?

 

Ardından açılmış olan indirme  sayfada bulunan  “Windows hosts” yazısına tıklayalım ve indirme işlemine başlayalım.

Virtualbox Windows Nasıl Kurulur ?

 

Ardından indirmiş olduğumuz kurulum dosyamızı açalım ve şu işlemleri sırası ile yapalım;

İleri diyerek kuruluma başlayalım. İleri – ileri yolu ile kurulumu bitirelim. Ve Başarıyla VBox’un kurulumunu tamamlamış olduk. VBox penceresinde bulunan yeni butonuna tıklayarak istediğiniz sanallaştırılmış bilgisayarı sisteminize kurabilirsiniz ve çalıştırabilirsiniz.

Oracle VBox kurulumu yazımız işinize yaradı mı? Eğer kurulumda bir sıkıntı yaşıyorsanız aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde belirtebilirsiniz, sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Web sitemizde bulunan benzer haberlere gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI