e
sv

USB Bellek Önerileri

USB Bellek Önerileri
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sizler için hızlı ve kaliteli USB bellek önerileri hazırladık. Gelin birlikte bakalım.

USB Bellek Önerileri

USB Bellek Önerileri

İlk önce USB nedir öğrenmekte fayda var. USB, İngilizce “Universal Serial Buskelimesinin kısaltmasıdır. USB’nin türkçesi “Evrensel Seri Veriyolu”dur. USB dış donanımların bilgisayar ile bağlantı kurabilmesini sağlayan seri yapılı bir bağlantı biçimidir. Son sürümü 3.1’dir. 1,22 GByte/sn’lik aktarım hızı vardır.

Standart bir USB 2.0 veriyolu 5.00 volt, 500 mA çıkış verirken USB 3.0 veriyolu 900 mA çıkış değerine sahiptir.USB 3.1 ise 9.00 volt çıkış verebilmektedir. Tak Çalıştır (plug and play, PnP) özelliğinden dolayı birçok cihazın bağlantısında kullanılmaktadır.

Evrensel seri veriyolu, çevre birimlerinin bilgisayara takıldıkları anda tanınıp otomatik çalışmalarını sağlamaktadır. Yani PnP’dir. Bu yolla 127 tür cihazı çalıştırma imkânı vardır, ek aparatlarla tek bağlantı noktasına birden fazla cihaz bağlanabilir.

USB basit bir dört telli bağlantıdır. Veri kodlamasına NRZI (Non-return to Zero Inverted) denir. Modern anakartlarda en az 4 USB portu bulunmaktadır.

 

1.Lexar JumpDrive V100

USB Bellek Önerileri

Listemizin ilk sırasında Lexar JumpDrive V100 USB bellek var. USB 3.0, 130 MB/s okuma, 25 MB/s yazma hızına sahip. Şık ve hafif bir tasarıma sahiptir. Ek olarak, USB koruması da var.

 

2.Kingston DataTraveler 100 G3

USB Bellek Önerileri

Listemizin ikinci sırasında Kingston DataTraveler 100 G3 var. USB 3.0 ve 100-130 MB/s okumaya sahiptir.

 

Daha fazla makale okumak için buraya tıklayın.