e
sv

Uçak Yolculuğunda Türbülans Olup Olmayacağını Bilen Site!

Ucak Yolculugunda Turbulans Olup Olmayacagini Bilen Site | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uçak yolculuğunuz hakkında tribülans tahmini yapan web sitesi: Turbli!

Turbli isimli web sitesi, NOAA/NWS verilerine bakarak bir sonraki uçak yolculuğunuz için türbülans tahmininde bulunuyor. Uçak yolculuğunuz ile ilgili detaylı bir şekilde yapılan rapor sonucu, uçuşta herhangi bir türbülansa maruz kalıp kalmayacağınızı tahmin edebiliyor. Sitenin yaptığı analizlerde kalkış ve iniş sertlikleri gibi farklı faktörlere de yer verilmekte.
Uçak Yolculuğunda Türbülans Olup Olmayacağını Bilen Site!

Çoğunlukla uzun mesafeli seyahatlerde kullanılan uçak yolculukları, alışık olan insanlar için artık sıradan bir durum olsa da bazıları için stres ve korkulu anlara sebep olabiliyor. Eğer ikinci sırada bahsettiğimiz grupta yer alıyorsanız doğal olarak, kalkış ve varış noktalarındaki hava tahminleri, uçaktaki oturma planı, uçağın hangi yılda üretildiği ve tarihi gibi birçok detaya hâkim olmak isteyebilirsiniz.

İster uçak korkusundan dolayı, isterse de havacılığa olan merakınızdan dolayı olsun uçuşunuzla ilgili bütün verileri önceden almak istiyorsanız, uçak yolculuğunuz için türbülans olasılığı ne kadar olduğunu bilen Turbli isimli web sitesi ilginizi çekecektir.

Bir sonraki uçuşunuzda türbülans olasılığı olup olmadığını gösteren web sitesi: Turbli!

Buradaki link aracılığıyla göz atabileceğiniz Turbli’de uçuşunuzda türbülansa maruz kalıp kalmayacağınıza bakmak için başlangıç ve varış noktasını girmeniz, sonrasında ise uçuşunuzun bugün mü yoksa yarın mı olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Sonrasında Turbli, tanımınızla uyuşan tüm uçuşları listeliyor ve bunlar arasından kendi uçuşunuzu seçtikten sonra hava durumu ve uçağa bağlı tahminler alıyorsunuz.

Ucak Yolculugunda Turbulans Olup Olmayacagini Bilen Site 2 | Tekno Deha

Yaklaşan uçuşunuz için tahminler, grafikler ve daha birçok farklı veriyi size gösteren oldukça ayrıntılı bir rapor sunan Turbli, bununla birlikte yolculuğunuz boyunca hangi zaman tribülans olasılığının yüksek olduğunu da gösteriyor. ayrıca kalkış ve iniş sertlikleri de raporda tahmin olarak sunuluyor.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.