e
sv

Twitter Yine Klasik Retweet Dizaynına Döndü

twitter yine klasik retweet dizaynina dondu IWArK1sq | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Yine Klasik Retweet Dizaynına Döndü

Twitter gönderilerinde baş karıştırıcı olduğu düşünülen Retweet ve Yorumla Retweet özellikleri bir ortaya getirilmiş, yalnızca Yorumla Retweet tasarımı kullanıcıya sunulmuştu. Ne var ki Twitter gidişattan memnun kalmadı. Platformda kayda değer bir paylaşım düşüklüğü yaşandı. Bir çok kişi bu özelliği sevmiş olsa da Twitter Inc. gibi büyük bir şirket bu düşüşü göze almazdı. Dolayısıyla da getirdiği bu özelliği geri alma kararı aldı.

Twitter

Klasik Retweet geri döndü

Ekim ayında deneysel bir halde başlayan Yorumla Retweet kullanıcılara tek bir paylaşım yolu sunuyordu. Haliyle paylaşım yolu teke inince de paylaşımlarda yüzde 20 civarında bir azalma yaşandı. Bu kadar devasa bir sosyal medya uygulamasının bunu ön görememesi oldukça şaşırtıcı. Oysa ki Twitter bu özelliği ilk duyurduğunda oldukça tepki toplamıştı.

Öbür taraftan kullanıcıların yüzde 45’i tek sözlük, yüzde 70’i ise 25 karakterden az kotalı paylaşımlar yapmaya başladı. Bu da kullanıcıların yeni tasarımı tam olarak anlayamadığı kanısını doğurdu. Eski tasarımda değerler çok daha farklıydı.

Şirket yaşanan etkileşim düşüşleri sonrasında iki seçenekli Retweet dizaynına geri dönme kararı aldı. Kullanıcılar yine süratli bir biçimde Retweet yahut yorum yapmak isterse Yorumla Retweet yapabilecek. Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir? Sizce eski dizayna dönülmesi iyi mi oldu kötü mü oldu?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Twitter Yine Klasik Retweet Dizaynına Döndü