e
sv

Twitter Spaces (Canlı Sohbet) Özelliği Test Edilmeye Başlandı

twitter canli sohbet ozelligi testlere basladi Qr2nZrcz | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Spaces (Canlı Sohbet) Özelliği Test Edilmeye Başlandı

Bugüne kadar metin tabanlı yazışma anlamında iki yönlü ancak bunun dışındaki video ve ses paylaşımları tek yönlü olan Twitter ilginç bir özelliği test etmeye başladı. Twitter Spaces kullanıcıların sohbet etmesine imkan tanıyor. Bu özelliğin yayın olarak kullanılması bir çok uygulamanın popülerliğini yitirmesine sebep olabilir. Ancak bu durum Twitter’ı bir üst kademeye taşıyacaktır.

Twitter Spaces

Twitter Spaces nedir?

Twitter Spaces şimdilik deneysel ve kısıtlı bir özellik olarak tanımlanıyor. Bir kullanıcı sesli sohbet odası açtıktan sonra takipçileri bu odaya katılabiliyor ve sonrasında bir sohbet ortamı oluşuyor. Böylece kullanıcılar metinlerde anlatamadıkları duyguları daha iyi ifade edebiliyorlar.

Sohbet odasında kimin konuşacağına yönetici karar veriyor. Yani her katılanın sohbet edebilmesi mümkün olmuyor ve sadece dinleyici olarak kalıyor. Bununla birlikte sohbete emoji göndermek mümkün oluyor. Ayrıca sesi yazıya döken bir özellik de ilerleyen dönemlerde sohbetlere eklenebilecek.

Twitter içerisinde sesli sohbet imkanı aslında Clubhouse adındaki bir üçüncü taraf uygulama ile sunulmaktaydı. Kapalı beta sürecindeki bu uygulama ne var ki sohbet odasında ayrımcı konuşmaların engellenememesi nedeniyle davalık oldu. Özellikle moderasyon tarafında bir boşluk var ve bunun giderilmesi gerekiyor. Canlı sohbet özelliği kontrollü bir grupla test ediliyor, muhtemelen bu sıkıntılar da göz önüne alınıyor ve kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır.

Web sitemizdeki benzer makalelere buradan göz atabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Twitter Spaces (Canlı Sohbet) Özelliği Test Edilmeye Başlandı