e
sv

Twitter Kötü İçerikli Mesajları Kullanıcıya Düzenlettirecek

Twitter
avatar

Taha Berk Çelik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Kötü İçerikli Mesajları Kullanıcıya Düzenlettirecek

Twitter yazılan kötü mesajları veya içeriği kullanıcıya seçenekler sunarak düzenlettirecek. Bu şekilde Twitter ortamı biraz olsun düzelecek gibi duruyor. Devamı rehberimizde…

Twitter

Twitter Nedir?

Who Made That Twitter Bird? - The New York Times

Twitter, 280 karakter ile aklınızdaki düşünceleri vs. yazıya dökebileceğiniz, ayrıca görseller ile paylaşımınızı güzelleştirecek bir sosyal medya ortamı, attığınız gönderiler ise “tweet” olarak adlandırılıyor. Twitter sayesinde gündemden hangi konuların şu anda konuşulduğunu öğrenebilirsiniz. Twitter üzerinden hangi bölgeyi seçtiyseniz, Twitter o bölgenin popüler olan paylaşımlarını, gönderilerini gündem kısmından paylaşıyor. Ayrıca Twitter’ın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olduğunu da belirtmekte fayda var.

 

Twitter’ın Yeni Özelliği Nedir?

Twitter

Twitter 2020’de kullanıcıların yazdığı olumsuz, uygunsuz mesajları düzenlemesini sağlayan özelliği beta kullanıma sunmuştu, Twitter bu özelliği sonlandırdıktan bir süre sonra yeniden kullanıma sundu. Bu özellik ise İOS cihazlar için beta olarak yayınlanmış durumda. 2020 yıllarında sadece kullanıcıyı uyaran özellik şimdilerde ise gönderi düzenlemenizi veya silmeniz için gerekli butonlar bulunuyor, bu şekilde attığınız paylaşım tekrardan geri geliyor.

Yanlış Atılan Uyarıyı Bildirebileceksiniz

Olası bir spam durumunda tweetinizde bir sorun olduysa bu sorunu Twitter geliştiricilerine bildirip, eğer gerçekten haklı yere bildirdiyseniz tweetinizin engelini kaldırabiliyorsunuz. Özelliğin ne zaman geleceği tam belli değil fakat gayet güzel bir özellik olduğunu söyleyebilirim. Şiddet, argo vb. olan gönderilerin kalkması son kullanıcı için gerçekten güzel bir özellik oluyor. Twitter bu konuda gerçekten çok güzel bir karar almış.

 

Yeni gelecek olan Twitter özelliği hakkında bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu yazımız hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve sosyal medya kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. teknodeha.com