e
sv

Twitter Mavi Tik Müracaatları Önümüzdeki Yıl Başlıyor

twitter mavi tik muracaatlari onumuzdeki yil basliyor JDQLDi8b | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Mavi Tik Müracaatları Önümüzdeki Yıl Başlıyor

Bildiğiniz üzere Twiiter daha evvelce yapmış olduğu açıklamayla bir arada, 2017 yılında askıya aldığı hesap doğrulama isteğinin tekrar geleceğini duyurmuştu. Bugün ise Twitter mavi tik müracaatları için merak edilen tarihi resmi olarak açıklandı.

Bu doğrultuda ise bir açıklama yayınlayan tanınan toplumsal medya platformu Twitter, mavi tik isteme özelliğinin 20 Ocak 2021‘den itibaren yine kullanıcılara sunacağını müjdeledi.

Bununla birlikte onaylı hesap prosedürlerini de yine gözden geçiren platform, bu kısımdaysa kimi değişikliklere de imza attı. Böylece yeni bir müracaat sürecini başlatacak olan platform, birebir vakit onaylı hesap müracaatında kullanıcıların kategori seçmesine de müsaade verecek. Bununla bir arada Twitter onaylı hesap başvurusu ise Hesap Ayarları üzerinden rahatlıkla yapılabilecek, oldukça basit bir işlem.

 

Twitter

Şimdilik, bu kısımda kullanıcılardan tam olarak hangi bilgilerin isteneceği ve bu müracaat sürecinin tam olarak nasıl işleyeceği şimdi bilinmiyor. Lakin, toplumsal medya platformu bu ayrıntıları ise önümüzdeki günlerde açıklayacağını söylüyor. Bu yüzden yeni haberler için beklemede kalmanızı öneririz.

Birebir vakitte mavi tik kategorileri içerisinde devlet vazifelileri, markalar, spor tertipleri, cümbüş tertipleri, dini önderler, gazeteciler, akademisyenler, aktivist bireyler ve aktivist kurumlar yer alıyor. Bu kategorilerinde vakit içerisinde artıp azabileceği de yetkililer tarafından belirtiliyor.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI