e
sv

Covid-19 Aşısı İle İlgili Twitter’dan Flaş Karar!

twitterdan covid 19 asisi ile ilgili flas karar ByLBCMHA | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter’dan Covid-19 Aşısı İle İlgili Flaş Karar!

Popüler sosyal medya platformu Twitter , önümüzdeki haftadan itibaren yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılarına yönelik zararlı, hatalı ve yanlış yönlendiren bilgileri kaldıracağını duyurdu.

Twitter’dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Covid-19 aşıları hakkında zararlı ve hatalı yönlendiren bilgileri kaldıracak olduğunu duyurdu.

Bu konuya önem ve öncelik verileceğini de belirten Twitter, gelecek haftadan itibaren uygulamaya başlanacak olduğunu bildirdi. Ayrıca 2021 yılının başından itibaren söz konusu paylaşımların “aslı olmayan söylenti”, “tartışmalı iddia”, “eksik veya kapsam dışı bilgi” gibi ifadeler ile etiketlenebileceği de belirtildi.

Covid-19

Açıklamanın devamında ise; Covid-19 aşılarının dünya nüfusunu kontrol etmeye ve nüfusa zarar vermeye yönelik olduğunu belirten, Covid-19’un gerçek olmadığını veya ciddi etkisi olmadığını ileri süren, aşının herhangi bir olumlu etkisi olmadığını belirten ya da aşının olumlu etkisi konusunda çürütülmüş iddialarda bulunarak bu nedenle aşının gereksiz olduğunu savunan tüm paylaşımların platformdan silineceği belirtildi.

Diğer yandan Covid-19 verilerinin toplanarak derlendiği “Worldometers” internet sitesinin paylaşımlarda bulundu. Dünya genelinde Covid 19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı yaklaşık olarak 75 milyon gibi oldukça yüksek bir düzeyde. Virüs nedeni ile 1,5 milyondan fazla kişi ise hayatını kaybetmiş durumda.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Covid-19 Aşısı İle İlgili Twitter’dan Flaş Karar!