e
sv

Twitter Canlı Yayın Uygulaması Periscope ‘u Kapatıyor

twitter canli yayin uygulamasini resmen kapatiyor rTU47PaP | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Canlı Yayın Uygulaması Periscope ‘u Kapatıyor

Twitter, geçtiğimiz günlerde canlı yayın uygulaması Periscope’un hizmetlerine son vereceğini duyurdu. Periscope faaliyetlerine yeni yılda Mart 2021’e kadar devam edecek. Daha sonra Twitter, ana uygulamasına entegre Twitter Live özelliği aracılığıyla canlı yayın akışı sunmaya devam edecek. Yani bir nevi uygulamanın adı değişecek diyebiliriz, tamamen kapanmayacak.

Twitter Periscope uygulamasını sonlandıracağını resmen duyurdu!

Toplumsal medya uygulaması Twitter, yaptığı açıklamada, “Gerçek şu ki Periscope uygulaması bir müddettir bakım modu durumundaydı. Üstelik geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamanın maliyetinin vakitle artmaya devam edeceğini de biliyoruz” sözlerini kullandı. Uygulama Mart ayına kadar büsbütün kapatılmayacak olsa da şirketin yeni hesap kayıtlarını engellemeye başladığını da eklemeden geçmeyelim.

Periscope

Öte yandan kullanıcılar, gelecek yıl uygulama kapatılmadan evvel hem görüntülerini hem de bilgilerinin bir arşivini indirme bahtına da sahip olacaklar. Ek olarak Scope web sitesi de arşiv olarak hizmet vermeye devam edecek.

Twitter, Houseparty’nin de geliştiricisi olan Meerkat tarafından piyasaya sürülen Periscope’u en tanınan olduğu devirlerde, yani Mart 2015’te, satın almıştı. O periyotta uygulama halka açılmamıştı. 2016 yılında ise Periscope, indirilen en tanınan uygulamalardan biri olsa da, Twitch ve YouTube üzere platformların gölgesinde kalmaktan bir türlü kurtulamamıştı.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.