e
sv

Türkiye 2021’e Rock’la Giriyor

konu adi teknodeha.com 2 | Tekno Deha
avatar

Berkcan Eviş

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye 2021’e Rock’la Giriyor

Your Wilderness Adlı albümüyle bildiğimiz İngiliz Rock grubu Pineapple Thief 2020’nin başlarında verdiği sözü tuttu ve 2021 konserleriyle ülkenin 3 farklı şehrinde bizlerle buluşacak.

rock

Your Wilderness’i tanıtmak için küçük bir cümle içerisinde bahsetmek yeterli değil.

Albümün çıkışıyla beraber binlerce Porcupine Tree hayranı kendinden geçmişti. Bu çoşkunun kaynağı aslında albümdeki Porcupine Tree’i buram buram içerimizde hissettirirken emek harcadıklarını da görmekteyiz. Oradan Gavin Harrison’u misafir olarak eklemesi de küçük bir detaydır.

1999 yılında kurulan küçük grup aslında içerisinde kaç yıllık deneyime sahip insanların birleşmesiyle bir araya gelen bir organizasyondu. Başlangıçta Bruce Soord’un büyük İngiliz Rock gruplarını ilham alarak ve onların bıraktığı mirası yürütmeyi amaçladığını söyleyebiliriz.

Asıl atılım eski üniversite dostlarını bir araya getirerek olmuştur.

2002 senesinde Bruce Soord ve eski üniversite arkadaşları grubun yavaş yavaş şu ankini halini aldığı döneme ayak basarak Variations On a Dream adlı albümünü yayınlamışlardır. (2003) (Çoğu kişiye göre grubun hala en iyi albümüdür.)

Grubun aslında en deneyimli kişisi ve hedeflerini başarmalarını sağlayacak en önemli kişilerden biri olan eski Porcupine Tree davulcusu Gavin Harrison’u ekiplerine önce misafir sonra da 2018’de kalıcı olarak katarak yeni bir üyeyle İngiliz Rock’unun en iyisi olma yolundaki çabalarını bizlere kanıtlamıştır.

The Pineapple Thief to tour with Gavin Harrison on drums | Louder

Ülkemize dönecek olursak bizim için yeni bir Porcupine Tree olma yolunda emin adımlarla devam etmektedir, bunun ne kadar doğru olup olmadığını 14-6 Ocak’ta bizlerle buluşup göstereceklerini umuyoruz. Bilet ve ayrıntılar
Türkiye’nin bu tarz şeylere ihtiyacı olduğunu ve 2020’de iptal edilen konserlerin üstüne iyi geleceğinden eminiz.

Şu anlık gruptan bir iptal gibi bir karar açıklanmamasıyla beraber biletleri satışa çıkarılmıştır, İstanbul-Ankara-İzmir konserleriyle bizleri etkileyeceklerinden şüpheniz olmasın.

 

 

Web sitemizdeki benzer makaleleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI