e
sv

Turkcell , Vodafone , Türk Telekom Güçlerini Birleştirdi !

turkcell
avatar

Baha Orhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

3 Yerli GSM operatörü olan Turkcell , Vodafone ve Türk Telekom , yaptıkları iş birliği sonucunda kullanıcıların Yaay ve BİP yerli uygulamalarını internetlerinden düşmeden kullanabilmeleri için çalışmalara başladı.

Turkcell , Vodafone ve Türk Telekom herkesin kullanabileceği yerli bir mesajlaşma uygulaması geliştirebilmek için büyük adımlar atmaya başladı. Bu adım yaşanan gizlilik sorunları neticesinde Whatsapp‘a altarnatif anlık mesajlaşma uygulaması arayan kullanıcılar için yerli bir çözüm niteliğinde.

TURKCELL

Turkcell , Vodafone , Türk Telekom Güçlerini Birleştirdi !

Yapılan iş birliğine göre Türk Telekom kullanıcıları Turkcell’in geliştirmiş olduğu BİP uygulamasını , Turkcell kullanıcıları ise Türk Telekom’un sosyal medya uygulaması Yaay‘ı internet harcaması yapmadan kullanabilecekleri yönünde. Vodafone ise bu iş birliğinde tarafsız olarak yer alıyor. Buna göre hem BİP hem Yaay , Vodafone’nin İletişim Pass kullanıcıları tarafından internet harcamadan üstelik ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek.

Whatsapp’ın dünya geneline yaşattığı gizlilik sorununun ortaya çıkmasından sonra henüz yürürlüğe girmemiş olmasına rağmen bir çok kullanıcı Whatsapp’a altarnetif uygulamalara yöneldiğini söylemek mümkün. Olayların ortaya çıkmasından bu güne kullanıcılar anlık mesajlaşma uygulaması , Telegram , Bip , Signal vb. anlık mesajlaşma uygulamalara yoğun bir yönelim gösterdi. Yerli ve Turkcell’in geliştirmiş olduğu BİP uygulaması olaylardan sonra 2 milyonun üzerinde bir indirme almış durumda. Whatsapp , yaptığı açıklama ile Facebook ve Whatsapp’ın mesajları göremeyeceğini açıklamış olsada kullanıcıların çoğu Whatsapp kullanmaya devam etmeyecek. Turkcell , Vodafone ve Türk Telekomun yapmış olduğu bu iş birliği ile ilgili ne zaman yayınlanacağı nasıl olacağı hakkında şuan net bir açıklama yok. Güncel haberlerimizden anında yararlanmak için Telegram Grubumuza katılabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan benzer içerikli yazıları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Turkcell , Vodafone , Türk Telekom Güçlerini Birleştirdi !