e
sv

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum ‘un Fragmanı Yayınlandı

turk uretimi hayatta kalma oyunu erzurumun fragmani yayinlandi cikis tarihi aciklandi | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum ‘un Fragmanı Yayınlandı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Proximity Games’in yaptığı hayatta kalma oyunu Erzurum ‘dan geçtiğimiz günlerde bir fragman yayınlandı. Oyunun çıkış tarihi de muhakkak oldu.

The Long Dark isimli oyuna benzeyen Türk imali hayatta kalma oyunu Erzurum, 20 Ocak 2021’de Steam üzerinden yayınlanacak. Ne yazık ki fiyatı bilinmiyor. Unreal Engine motoru ile geliştirilen oyunun fragmanında en dikkat alımlı nokta muhakkak müzikleri. Müzikler oyunun içerisinde de olacak mı yoksa sadece fragmana özel mi şu an için bilmiyoruz.

Oyunun yayınlanan fragmanını ve tanıtım yazısını aşağıda bulabilirsiniz. Steam sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı

Erzurum, Türkiye’nin en soğuk kentlerinden biridir. Taylan için, kışın ortasında ve yaya olarak Erzurum’un ıssız bölgelerinde seyahat etmek çok saçma bir fikirdi. Taylan’ın şimdi farkına varmadığı şey ise, girmek üzere olduğu bölgenin bir göktaşı düşmesinden etkilenmiş olduğudur. Güya içinde bulunduğu güçlü koşullar yetmiyormuş üzere, artık Taylan’ı daha büyük sıkıntılar bekliyor.

Erzurum; dondurucu soğuklara, yabanî tabiata, açlığa ve susuzluğa karşı çaba ettiğin bir hayatta kalma oyunudur. Bu güçlü kaidelerle gayret edebilmek için odun yahut kömür toplayıp ateş yakmalı ve kendinizi ısıtmalısınız, uyumak için yatak bulmalısınız, yemek, silah, tıbbi eserler, faydalı araç gereçler… Hasılı sizi hayatta tutmak için ne gerekiyorsa onu bulmalısınız.

 

Erzurum

 

OYUN MODLARI

KISSA: Kahramanın oyun boyunca karşılaştığı olayları ve kıssanın sonunu keşfetmek için Öykü modunu oynayın.

ÖZGÜR MOD: Şayet kıssa moduyla birebir mekaniklere sahip sonsuz bir oyun modu istiyorsanız, Özgür mod tam size nazaran. Şayet oyuncu ölürse, en son kayıttan devam edebilir. Tam manasıyla sonsuz bir oyun modudur.

MEYDAN OKUMALAR: Bu kısım, daha sıkıntı bir oyun tecrübesi isteyen deneyimli oyuncular içindir. Çeşitli tıpta meydan okumalardan birini seçerek kendinizi deneyebilirsiniz. Bu çeşitlerden kimileri bitmeyin fırtına, daha soğuk hava, vakitli vazifeler, daha fazla yırtıcı hayvan vb.

BÜYÜK AÇIK DÜNYA

9 kilometrekarelik alanıyla, oyun dünyası size çok sayıda keşfedilecek alan sunuyor. 30’dan fazla bölge keşfedilmeyi bekliyor.

DİNAMİK HAVA, SICAKLIK VE VAKİT

Hava, sıcaklık ve vakit birbirleriyle irtibatlıdır. Güneşli ya da bulutlu gün, dondurucu gece, sabah ayazı üzere gerçekçi tabiat olayları dinamik olarak oluşur. Ayrıyeten hafif kar yağışı, ağır kar yağışı, kar fırtınası, sisli hava üzere hava olayları da rastgele oluşur.

KENDİNİ SICAK TUT

Odun ya da kömür toplayıp sobada ateş yak. Gerine yaslanıp sıcak çayını yudumlarken pencereden bembeyaz karın yağışını izle.

Erzurum

BİRİNCİ ŞAHIS VE ÜÇÜNCÜ ŞAHIS

Oyun içinde değiştirilebilen iki kamera açısı: Birinci şahıs ve üçüncü şahıs.

ORTAMLARI YAĞMALA

Dünyayı keşfet ve hayatta kalmana yardımcı olması için yemek, yakıt, cephane, giysi, tıbbi eser, araç gereç ve zanaat materyalleri topla.

ZANAAT VE YEMEK TANIMLARI

Kolay aletler, gelişmiş aletler, elektronik aletler, cephane ve daha fazlasını yapmak için gereç topla. Kebap, tarhana çorbası, Türk kahvesi, ekmek üzere lezzetli yiyecekleri pişirmek için besin materyalleri topla.

SİLAHLAR

Kendini kana susamış yırtıcı hayvanlardan korumak için tabanca, tüfek üzere silahlar bul.

AVLA YA DA AVLAN

Yemek için geyik, tavşan avla. Ayılara, kurtlara ve yaban domuzlarına av olmaktan kaçın.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI