e
sv

Turing Pi 2

IMG 20210123 154048 | Tekno Deha
avatar

Mustafa Topcu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Raspberry Pi tabanlı sunucu sistemi: Turing Pi 2

Raspberry Pi ve Asus Tinker Board gibi modellerin hayatımıza girmesiyle birlikte mini bilgisayarlar birçok alanda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Raspberry Pi cihazların sunucularda kullanılmasına olanak tanıyan ve özellikleri ile dikkat çeken Turing Pi 2 tanıtıldı.

Turing Pi 2 tanıtıldı! İşte özellikleri

Single-board computer (SBC) olarak da bilinen mini bilgisayarlar, düşük güç tüketimi ve sunduğu özellikler sayesinde sunucu ve IoT gibi birçok farklı sektörde karşımıza çıkıyor. Birden fazla mini bilgisayarı birleştirerek oluşturulan Cluster (bilgisayar kümesi) sayesinde Raspberry Pi ve benzeri cihazlar ile yüksek performans elde edilebiliyor.

raspberry pi tabanli sunucu sistemi turing pi 2 ozellikleri 1 | Tekno Deha

V1 modelinden farklı olarak Raspberry Pi 4 Compute Module desteği bulunan Turing Pi 2, 32 GB RAM ile karşımıza çıkıyor. 4 adet Raspberry Pi CM yuvası bulunan model, Raspbery Pi cihazlarda bulunan GPIO pinlerini kullanma imkanı sağlıyor.

 

Cihazda 2 adet 2. nesil mini PCIe, 2 adet SATA 3 portu, 4 adet hız ayarına sahip soğutma fanı girişi, 4 adet USB, 2 adet Ethernet portu bulunuyor.

 

Node olarak adlandırılan her bir Raspberry Pi yuvası farklı çalışma senaryoları için geliştirildi. Örneğin 1 adet Node ile masaüstü işletim sistemi kullanırken diğer 3 Node ile bulut çözümlerini simüle edebilirsiniz.

Bunun gibi daha birçok makale için TEKNODEHA

Tekno Deha bildirim sistemi için BURAYA tıklayınız.

Görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayınız.

Bence sunucular için güçlü bir seçenek olmuş alınabilir.

#Teknodeha

#Teknodeha

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI