e
sv

TOGG Adlı Markaya İngiliz RAKİP!

yerli arabaya ingiliz rakip X5TAiqBf | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TOGG ’a İngiliz rakip geliyor

İngiliz araba markası MG’nin Euro NCAP’ten (Avrupa Yeni Araba Kıymetlendirme Programı) 5 yıldız alan ve Çin’de üretilen yüzde 100 elektrikli SUV modeli bu yıl Türkiye pazarına girecek.

TOGG Adlı Markaya İngiliz RAKİP!

Suzuki, Vespa üzere farklı sınıflardan araba ve motosiklet markalarını bünyesinde bulunduran Doğan Trend Otomotiv, yeni bir marka ile anlaşarak Türkiye pazarına soktu. İngiltere kökenli, Çin ve etrafındaki Uzakdoğu fabrikalarında üretim yapan MG markası ile anlaşan firmadan yapılan açıklamada en büyük avantajının rekabetçi fiyatları olacağı vurgulanırken, Doğan Holding Otomotiv Kümesi Şirketleri İdare Heyeti Üyesi ve CEO’su Kağan Dağtekin, “Segment olarak bugün elektriklide iki ana akım var: Birincisi Tesla ile başlayan üst segment spor arabalar, ikincisi Renault Zoe üzere futürüstik ve küçük otolar. ZS MESKEN ise tam ortasına, yani alışık olduğumuz hacim ve kullanım özellikleriyle geliyor. Mayıs ayı itibariyle birinci teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS KONUT, özellikleri ve satış fiyatıyla ilgi çekecek. 2021 yılı içerisinde farklı MG modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. MG markasıyla bin adede yakın satış amacımız var. İlerleyen devirde Türkiye’de bir MG üretim tesisi kurarak Avrupa pazarlarına ihracat yapma hayalimiz var” dedi.

TOGG Adlı Markaya İngiliz RAKİP!

2021’de Türkiye pazarına girecek model, 44.5 kilovatsaatlik bir batarya kapasitesine sahip. 255 kilometreye kadar menzil sunan ZS MESKEN, 353 NM tork ve 143 beygir güç üretiyor. İngiltere başta gelmek üzere, 10 Avrupa ülkesinde satışta olan modelin İngiltere satış fiyatı 25 bin 495 pound (260 bin TL). Türkiye’ye ise elektrikli araçlar gümrük birliği dışında olduğu için, yüzde 10 ek gümrük vergisi ile gelecek.

Ocak ayı sonunda ön siparişleri başlayacak olan MG ZS KONUT modeli Mayıs ayından itibaren yollara çıkacak. Yalnızca akaryakıtlı modeller ise 2021 yılının son çeyreğinde ülkemizde olacak.

 

“TOGG Adlı Markaya İngiliz RAKİP!” adlı yazımızın sonuna geldik, benzer makaleler için: teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI