e
sv

Tiktok hesap silme nasıl yapılır? Fotoğraflı Anlatım

tiktok hesap silme nasil yapilir fotografli anlatim ceaQlGqa | Tekno Deha
avatar

Yiğit Buğra Kına

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tiktok hesap silme nasıl yapılır? Fotoğraflı Anlatım

Toplumsal medyada istikrarları alt üst eden TikTok’un dünya çapında 800 milyondan fazla, Türkiye’de ise (Ekim 2020) 32.7 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Bu sayı her geçen gün artarken, Instagram hesap silme ile misal biçimde hesabını büsbütün silmek isteyenlerin sayısı da artıyor. Bu kapsamda TikTok hesabı nasıl silinir? sorusunu cevapladığımız hesap silme rehberi ile karşınızdayız.

TikTok hesap silme nasıl yapılır?

Hesabını silmek isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı, platformdaki içeriklerden rahatsız olduğunu söylüyor. diğer yandan ise platformdan hayli şad olan, lakin çok vakit geçirdiğini ve bunun önüne geçmek için hesabını sildiğini söyleyenlerin sayısı da çokca fazla. Sizde hesap silme nedeninizi, yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

1 – TikTok uygulamasını açın ve sağ alt kısımda bulunan simgeye tıklayarak, profil kısmına geçiş yapın.

2 – Sağ üst köşede yer alan (üç nokta) butona tıklayarak Ayarlar ve Kapalılık menüsünü açın.

Tiktok hesap silme nasıl yapılır? Fotoğraflı Anlatım

3 – En üst sırada yer alan Hesabı Yönet seçeneğine tıkladıktan sonra bu sefer en altta yer alan Hesabı Sil seçeneğine tıklıyoruz.

4 – SMS yahut E-Posta yoluyla bir doğrulama kodu alacaksınız. Doğrulama kodunu girdikten sonra aşağıdaki Onay ekranı ile karşılaşacaksınız.

Tiktok hesap silme nasıl yapılır? Fotoğraflı Anlatım

5 – Onay verdikten sonra TikTok hesap silme sürecini muvaffakiyetle tamamlamış olacaksınız. Artık sildiğiniz hesap ile TikTok’da oturum açamayacaksınız. Birebir biçimde bugüne kadar yaptığınız tüm paylaşımları ve takipçilerinizi kaybedeceksiniz.

TikTok hesabını silmeden önce bilinmesi gerekenler hesabınızı sildikten sonra 30 gün içerisinde tekrar giriş yapmazsanız, büsbütün siliniyor. Yani sildikten sonra pişman olan kullanıcılara, 30 günlük bir mühlet tanınıyor.

Hesab nasıl silinir? sorusuna yanıt verdiğimiz bu rehberimiz size yardımcı oldu mu? TikTok hesap silme süreci konusunda görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer makaleler için teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI