e
sv

The Last of Us Dizisinde Ellie’yi Canlandıracak İsim Belli Oldu!

The Last of Us Dizisinde Ellieyi Canlandiracak Isim Belli Oldu e1613035430586 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

The Hollywood Reporter, HBO’nun yeni çıkacak The Last of Us dizisinde Bella Ramsey’in, oyundaki Ellie karakterini canlandıracağını duyurdu. Dizinin yönetici yapımcısı olan Neil Druckmann ise bu haberi doğruladı.
The Last of Us

PlayStation’ın özel yapım oyunları arasında etkileyici hikayesi ile oyun severlerin adeta gönlüne taht kuran The Last of Us, bir diziye uyarlanarak sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. The Last of Us, modern medeniyetin yok olmasından 20 yıl sonraki dünyada ölümcül bir salgının kurtuluşunu sağlayabilecek 14 yaşındaki Ellie ile onu karantina bölgesinden kaçırmaya çalışan Joel’un hikayesini anlatıyor.

Şu ana kadar oyundaki Joel karakteri için adı en fazla anılan isim Mahershala Ali olmuştu ancak Ellie’yi kimin canlandıracağı hakkında en bir açıklama yapılmamıştı. The Hollywood Reporter tarafından açıklanan bilgilere göre Game of Thrones dizisinde Lyanna Mormont rolünü oynayan Bella Ramsey, HBO’nun The Last of Us dizisinde Ellie olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. The Last of Us’ın yazarı ve aynı zamanda kreatif direktörü olan Neil Druckmann, THR’nin haberini paylaşarak Bella Ramsey’nin oyuncu kadrosuna katılmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Diziyi, Chernobyl’in de yazarı olan Craig Mazin kaleme alacak

The Last of Us

Oyundaki Joel isimli karakterini kimin canlandıracağı daha hala kesinlik kazanmamış olsa da artık Ellie olarak kimi izleyeceğimiz -büyük bir aksilik olmadığı takdirde- büyük bir olasılıkla kesinleşmiş durumda. Bu arada bilmeyenler için söyleyelim; The Last of Us dizisi; HBO’nun bir başka sevilen yapımı Chernobyl’in de yazarı olan Craig Mazin tarafından kaleme alınacak. Neil Druckmann, dizinin yönetici ve aynı zamanda yapımcısı olarak görev alacak. Söylentilere göre Kantemir Balagov ise dizinin yönetmen koltuğunda oturan isim olacak.

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, The Last of Us dizisi ile ilgili olarak, “Bu (The Last of Us dizisi), hikaye anlatımımızın yeni medyaya ve daha da geniş kitlelere yayılması açısından sadece bir başlangıç” ifadelerini kullanırken; Sony’nin aslında bir eğlence şirketi olduğunu ve eğlencenin daha önce hiç bu kadar önemli bir hale gelmediğini söyledi.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.