e
sv

Tesla Model S’in Yeni Versiyonu Görüntülendi

tesla model s prototip goruntulendi 1609584024 | Tekno Deha
avatar

Yiğit Buğra Kına

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elektrikli otomobil devi olan Tesla, 2012 yılından bu yana ürettiği Model S lüks sedan otomobilini günümüzde de yenileyerek kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Tesla Model S’in önümüzdeki zamanlarda nasıl özelliklere sahip olacağını bilmesek de bugün Tesla’nın bir prototipi yollarda görüntülendi.

Şirket, Model S ve X otomobillerinin üretimini bir süreliğine durdurmuşken bir Tesla Model S prototipi ABD yollarında kendisini gösterdi. YouTube’da “The Kilowatts” isimli bir kanaldan yayınlanmış olan videoda prototipin yeni bir tasarıma sahip olduğu görüldü. Yeni Tesla, Palo Alto’da Tesla merkezi yakınlarında dolaşıyordu.

Yukarıdaki videoda açık bir şekilde görülebileceği üzere Tesla Model S modeli yepyeni bir görünüme kavuşacak. Araç, bir önceki versiyonlara göre daha geniş bir vücudayeni arka difüzöre, birçok noktasında krom parçalarayeni farlara ve biraz genişletilmiş tekerleklere ev sahipliği yapacak.

Gördüğümüz üzere otomobilin Tesla’nın elinden çıkmış olduğunu ve üzerinde hiçbir oynama yapılmamış bir model olduğunu bilsek de hâlâ bazı belirsizlikler bulunuyor. Bu prototipin yeni üretim Model S mi olacağı yoksa Model S Plaid’in bir prototipi mi olduğu bilinmiyor. Tesla’nın Model S Plaid’i bu yılın ilerleyen dönemlerinde çıkaracağı açıklanmıştı.

Tesla

Geçtiğimiz aylar boyunca Tesla’nın Model S ve Model X’in tasarımında yenileme yapacağı hakkında bazı haberler de yayınlanmıştı. Bu haberler Tesla’nın Model S Plaid’in “bazı önemli değişiklikler” gerektireceğini açıklanmasıyla doğru olmaya bir adım daha yaklaşmıştı. Dolayısıyla yukarıdaki otomobilin Model S Plaid olması bir tık daha olası gibi duruyor.

Benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI