e
sv

Telefonlar İçin PUBG Mobile FPS Arttırma Yöntemi!

Telefonlar Icin PUBG Mobile FPS Arttirma Yontemi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Neredeyse herkesin bayıla bayıla oynadığı PUBG Mobile, ne yazık ki her telefonda yüksek FPS değerleri ile çalışmıyor. Ancak dert etmeyin! Sizlerle paylaşacağımız PUBG Mobile FPS artırma yöntemi ile oyunda artık takılma donma gibi sorunlarla uğraşmayacaksınız.

Telefonlar Icin PUBG Mobile FPS Arttirma Yontemi 1 | Tekno Deha

Tencent Games’in geliştirdiği PUBG Mobile hala en çok oynanan mobil oyunlar listesindeki konumunu devam ediyor. Oyuna gelen güncellemeler ile eklenen yeni harita, mod ve silahlar ile oyuncuları bünyesinde tutan PUBG Mobile, maalesef ki her Android telefonda yüksek FPS değerleri ile çalışmıyor. Sizlerle paylaşacağımız PUBG Mobile FPS artırma yöntemi ile oyunda yağ gibi akabilirsiniz.

PUBG Mobile FPS artırma rehberimize geçmeden önce oyunun kodların yapacağınız değişikliklerin oyunu çok nadir de olsa bozabileceğini belirtelim. Ama korkacak bir şey yok. Oyunu silip baştan yüklediğinizde bu sorun ortadan kalkıyor.

PUBG Mobile’i bilgisayarınıza indirmek isterseniz buraya, telefonunuza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PUBG Mobile FPS artırma yöntemi – Android

1. Adım: PUBG Mobile’da FPS’inizi artırmak için önce Play Store’dan HEX Editor adlı uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2. Adım: PUGB Mobile’ı çalıştırın. Sonrasında oyunun Ayarlar>Grafik bölümünden Akıcı ve Aşırı seçeneklerini seçip kaydedin ve oyunu kapatın.

3. Adım: HEX Editör uygulamasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra Open File > external > Android > Data > com.tencent.ig > Files > UE4Game > ShadowTrackerExtra > ShadowTrackerExtra > Saved > SaveGames > Active.sav yolunu izleyin ve Active.sav dosyasını çalıştırın.

4. Adım: Active.sav dosyasını açtıktan sonra uygulamanın üst kısmında olan Arama bölümüne girin. Ardından arama ekranına yani Find Value ekranına büyük harfler ile FPS yazın. Sonrasında  HEX Fragment seçeneğini String ile değiştirin ve aratın.

5. Adım: Arama yaptıktan sonra FPS değerinin olduğu HEX kodları gözükecek. Bunlar her telefona göre değişkenlik gösterebilir. FPS değerine tıklayın ve kalem simgesi ile düzenleme ekranına girin.

6. Adım: Düzenleme ekranında New value yazan kısma 07 yazın ve hemen altında olan String seçeneğini “HEX Fragment” olarak değiştirin. Sonrasında ise Set Value seçeneği ile değişikliklerinizi onaylayın.

7. Adım: HEX Editör uygulamasında yer alan disket simgesine tıklayın ve değişiklikleri kaydedin.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra PUBG Mobile’a girin. Kayda değer bir performans farkı yaşayacaksınız. Bu performans artışı orta-üst segmentte 20 FPS’lere kadar çıkabiliyor. Her telefonda farklı FPS farkı olacağı için ortalama olarak 10 ila 20 arasında bir performans elde edeceğinizi söyleyelim.

Bu tip performans artışı sunan yazıların gelmesini istiyor musunuz? Yorumlarda uygulama veya oyun için talep ettiğiniz rehberleri bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.