e
sv

Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme

Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme
avatar

Enes Sivri

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerimiz, bizlerin olmazsa olmaz araçlarından birisidir. Bildiğiniz gibi telefonlarımızda yanlışlıkla bazen dosyaları, resimleri, video gibi birçok şeyi silebiliyoruz. Dosyalar silindikten sonra ise geri getirmek için uğraşmaktayız. Bu işlemi yapmak aslında basit adımlar halinde ilerlemektedir. Sizler için en basit ve kolay yöntem olan telefonda silinen dosyaları geri getirme adımlarını paylaşarak sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Telefon veya tabletlerimizde silinen dosyaları geri getirmek için öncelikle güvenli uygulamaları kullanmanız gerekecektir. Bu durum hem telefonunuz için hem de silinen dosyalarınızın güvenliği için önemli bir konudur. Günümüzde birçok program geliştirilerek silinen dosyaları geri getirme gibi açıklamalarla piyasaya sürülmektedir. Birçoğu işe yaramamaktadır.

Bizler bu yazımızda sizlerle birlikte paylaştığımız yöntemleri tek tek denedik ve olumlu sonuçlar aldık. Diğer türlü deneme yapmadan içeriklerimizi paylaşmamaktayız. Bu yazımızda da android silinen dosyaları geri getirme başlığı adı altında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemleri

Silinen dosyaları kurtarmak bazen mümkün olup, bazen de mümkün olmamaktadır. Bu durum telefonun işletim sistemi, silinen dosyanın yapısı, boyut gibi birçok duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Burada paylaşmış olduğumuz yöntemler genel olarak silinen dosyalarınız için işe yarayacak şekilde olacaktır.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan yöntemlerimize geçelim ve bizleri nelerin beklediğine göz atalım.

Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu

Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu

Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu

İlk yöntemimiz uzun zamandır kullanmış olduğum dumpster uygulaması iledir. Bu uygulama uzun yıllardır play store üzerinde yayında bulunmaktadır. Cihazınızda silinen dosyalarınızı geri getirmede en işlevselli uygulama diyebilirim.

Baloota stüdyosu tarafından geliştirilmiş olan bu uygulama, hata veya bir problem sonucunda silinen dosyalarınızı geri alma konusunda başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Dumpster ile birlikte silinen fotoğraf, video, belge gibi daha birçok dosyayı silindikten sonra kurtarabilmektesinizdir.

Şimdi ise kısaca Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu Özelliklerine bir  göz atalım.

 • Silinen dosyaları geri kurtar deyin ve otomatik cihazınıza kaydedin.
 • Önemli belgeler, videolar ve fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz.
 • Ücretsizdir.
 • Otomatik temizleme seçeneği bulunmaktadır.
 • Bulut depolama satın alarak, dosyalarınızı saklayabilirsiniz.
 • 14 dil desteği

Burada bulunan özellikleri uygulamayı indirip kullanmaya başladıktan hemen sonra kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Silinenler Klasörüne Göz Atın

Silinenler Klasörüne Göz Atın

Silinenler Klasörüne Göz Atın

Her mobil cihazda bildiğiniz gibi bir dosya yöneticisi ve galeri uygulaması bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar içerisinde genel olarak geri dönüşüm kutusu, çöp kutusu, son silinenler gibi birçok klasör yer almaktadır. Sizlere düşen görev bunları kontrol etmenizdir.

Örnek olarak ben telefonumda Galeri uygulamasını kullanıyorum. Yanlışlıkla bir resim sildim ve geri getirmem gerekiyor. Hemen galeri içerisinde bulunan son silinenler arşivine bakıyorum, silmiş olduğum resim veya videoyu tek tık ile geri getirebiliyorum. Bu sayede sizlerde Google Fotoğraflar gibi birçok uygulama içerisinde son silinenler kutusuna göz atabilirsiniz.

Son silinenler, çöp kutusu gibi alanların genel olarak belirli bir zaman aralıkları vardır. Örnek olarak dosyayı sildikten 30 gün içerisinde dosyanızı geri kurtarmazsanız, hepsi otomatik olarak cihazdan komple silinmektedir.

Recuva ile Kurtarma

Recuva ile Kurtarma

Recuva ile Kurtarma

Recuva, windows işletim sisteminde kullanılan en popüler silinen dosyaları geri getirme yazılımlarından bir tanesidir. Bu program ile birlikte bilgisayarınızı kullanarak android telefonunuzda kaybettiğiniz veya sildiğiniz dosyaları rahatlıkla geri getirebilmektesinizdir.

Program ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Kullanım olarak gayet basit bir tema bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken mobil cihazlarınızı bilgisayara bağlamak ve recuva programını açarak tarama başlatmanızdır. Tarama bittikten hemen sonra bir klasör halinde silinen dosyalarınız karşınıza gelecektir.

Recuva ile birlikte sadece mobil cihazlarda değil, masaüstü yazılımlarında da silinen dosyalarınızı kolaylıkla kurtarabilmektesinizdir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Telefonda Silinen Dosyaları Geri Getirme adımlarını paylaşmaktayız. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlı bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz.