e
sv

Teknoloji Patron Şirketleri Belli Oldu

Teknoloji Patron Şirketleri Belli Oldu
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji Patron Şirketleri Belli Oldu

Karantina devrinde pek çok teknoloji şirketi meskenden çalışma modeline geçmeye karar verdi. Kimi şirketler farklı usuller geliştirirken kimileri klasik prosedürler üzerinden ilerlemeyi tercih etti. Verilen bu kararlar da en düzgün patron şirketler olmalarında tesirli oluyor. 2020 yılının çalışan dostu kararlarıyla en güzel patron teknoloji şirketleri:

Teknoloji şirketleri ortasında birinci 5’te; Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Google bulunuyor. TeamBlind tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran bu büyük teknoloji şirketlerinde çalışanlarına şirketlerinin durumu soruldu ve patron olarak hangi şirketin en güzel olduğu verilen yanıtlara nazaran belirlenmiş oldu. Blind’in data tahlili aracına nazaran şirketler; çalışmak için en çok tavsiye edilen şirketler, en güzel liderlik takımlarına sahip şirketler ve en eşit fırsatlara sahip şirketler üzere değişkenler ele alınarak değerlendirmeye sokuldu.

En iyi patron teknoloji şirketleri arasında Netflix önde

Netflix bu noktada birinci sırada yer alırken, ikinci sırada Facebook yer aldı. Üçüncü sırada Apple yerini alırken, Amazon dördüncü sırada yer alıyor. Google ise çalışan memnuniyeti ve öteki değişkenlerde beşinci sırada yer alıyor.

en iyi isveren teknoloji sirketleri 02 | Tekno Deha

Yapılan değerlendirmeler sonucu Netflix öbür şirketlere nazaran çalışanlardan, çok daha olumlu geri dönüş aldı. Netflix çalışanlarının yüzde 67’si şirketlerini çalışmak için kusursuz bir yer olarak önereceklerini söylüyor. Çalışanların yüzde 65’i ise Netflix’teki grup önderlerine güvendiğini söylerken, yüzde 74’lük kısım ise başkanlarının vizyonu sayesinde motive olduklarını belirtiyor. Bunun yanı sıra Netflix, sıralama yapılan 50 şirket ortasında, üç kere birinci 5 şirket ortasında yer almayı başardı.

en iyi işveren teknoloji sirketleri 00 | Tekno Deha

Şirket hakkında yapılan yorumlar ortasında ise şunlar bulunuyor: Tazminatları çok âlâ, akıllı bir şirket ve akıllı çalışanlar bulunuyor. Kolay bir iş modeli var lakin soğuk bir ortam( samimi değil) sunuluyor.

Facebook çalışanlarının yüzde 60‘ı başkanlarına güvendiklerini söylüyor. Birebir çalışanların yüzde 81’i şirketin çalışmak için mükemmel bir yer olduğunu ve tavsiye ettiklerini söylüyor. Facebook çalışanları liderliğe epey değer veriyor ve inanç duyuyor.

netflix turkiye sonunda ofis acacagini duyurdu 2 SDN | Tekno Deha

Çalışmak için en çok tavsiye edilen şirketler sıralamasında ise yüzde 52 ile Netflix birinci sırada yer alıyor. Google ve Facebook sırasıyla yüzde 18 ve yüzde 12 tavsiye ediliyor. Farklı bir formda Amazon çalışanları işten çıkarılma korkusu yaşıyor ve yüzde 39’luk kısmı Amazon’da çalışmayı önermeyeceğini söylüyor. Facebook tarafında da misal bir dehşet buluyor. Salgın sebebiyle işten çıkartılan pek çok kişi bulunuyor ve bu noktada çalışınlar da mağdur oluyor.

İş en uygun grup önderlerine geldiğinde pek de değişmiyor. Netflix en yeterli ekip liderliği konusunda soru sorulan çalışanlardan, yüzde 75’lik bir onay alıyor. Kadro başkanlarına güvenilen şirketler ise sırasıyla Facebook yüzde 60, Apple yüzde 57, Amazon yüzde 46 ve Google yüzde 39 oluyor.

Grafikleri daha ayrıntılı incelemek isteyenleri bu linke alabiliriz.

 

 

Benzeri makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI