e
sv

Chrome’u Kullananlara Güzel Haber Geldi!

internet google chrome guncelleme google yazisi teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chrome‘ye Gelecek Olan Güzel Haber Ne?

Google’nin en popüler web tarayıcısı olan Chrome ‘nin en büyük sorunu bilgisayarlardaki bellekleri zorlaması olarak biliniyor. Bundan dolayı açıklama yapan Google şirketi, Chrome’a el atıp gelecek yıl daha hafif bir yapıda olacağını belirtti. Yakın zamanda gelecek olan kapsamlı güncelleme ile Google Chrome’un daha az bellek tüketmesi sağlanacağı söylendi.

chrome

Google Chrome’nin Sorunu Ne?

Chrome’da yeni sekmeleri açmaya başlayınca bellek tüketiminin ciddi şekilde büyüdüğü ve bir noktadan sonra özellikle de düşük seviyedeki bilgisayarlarda ağırlaşmaya ve kasmaya yol açtığı biliniyor. Şimdi ise bu sorunu gerilerde bırakacak bir güncelleme için son hazırlıklar yapıldığı açıklandı.

 

Google şirketi yaptığı açıklamada, Chrome üzerinde yapılan söz konusu olan iyileştirmeleri güncelleme yolu ile kullanıcılara ulaştırıldığında bellek sorunu kullanıcıların gündeminden düşeceği iddia ediliyor.

 

Windows 10’da TerminateProcess adlı program ile işlevi bu iyileştirmenin odak noktası oluyor. Windows 10’un söz konusu API’si kullanıcının kapattığı uygulamaların arkada açık bıraktığı işlemleri de temizleyerek bir yazılım çalıştırılmasının ardından sistemlerin eski performansına geri dönmesini sağlıyor. Bu sayede sekmeler ya da tarayıcının kendisi kapatıldığı zaman bellek kapasitesindeki kazanım en üst seviyeye yükselmiş olacağı söylendi.

 

chrome

 

8 GB RAM ve daha düşük seviyede RAM bulunan sistemlerde Chrome kullananlar, bu güncelleştirme sonrasında hissedilir seviyede hız artışı yaşanacağı iddia ediliyor.

 

Makalemiz hakkında görüşlerinizi aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzer makaleler için buraya tıklayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI