e
sv

SteelSeries Espor ve Oyun Dünyasında 20. Yılını Kutluyor

steelseries oyun ve espor dunyasinda 20nci yilini etkinlikler ile kutluyor nrsgBLVy | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SteelSeries Espor ve Oyun Dünyasında 20. Yılını Kutluyor

SteelSeries, yirmi yıldır espor ve profesyonel oyun dünyasının destekleyici gücü olmaya devam ediyor. Birinci sefer profesyonel ekiplere sponsor olmaktan, profesyoneller için özel eserler oluşturmaya ve yetenekli oyuncuları küresel çapta harika yıldızlara dönüştürmeye kadar pek çok bahiste isminden kelam ettiriyor. Buna bağlı olarak kesimi büyütmeye, oyun oynamayı daha rekabetçi ve daha eğlenceli hale getirecek eserler geliştirerek oyuncuların zafere ulaşmasını sağlamaya devam ediyor.

2001 yılından günümüze oyun dünyası SteelSeries ile gelişiyor

2001 yılında Danimarka’da kurulan SteelSeries, birinci olarak tutkulu oyuncuların yüzey gereksinimlerini karşılamak için toz tutmayan bir cam mousepad olan yenilikçi eseri Icemat’i oyuncularla buluşturdu. O vakitler, şirket kurucusu olan Jacob Wolff-Petersen Kopenhag’da Counter-Strike oyuncusuyken nişan almayı imkansız kılan standart toz mıknatıslı mousepad’i kullanıyordu. Lakin öbür oyuncuların bilakis, hassasiyeti ön plana çıkaran kusursuz bir toz önleyici yüzey sunan ve FPS oyuncuları için tasarlanmış dünyanın birinci cam mousepad’ini tanıttı.

Bu sıra dışı yenilikten bu yana şirket ilk mekanik oyun klavyesini, birinci kulak üstü oyun kulaklıklarını, içeri katlanabilen kulaklık mikrofonlarını ve birinci World of Warcraft MMO oyuncu mouse’unu tasarlayarak, başka sayısız yeniliklerle tesirli bir formda ismini duyurmaya devam etti.

 • 2001: Birinci oyuncu mouse’u
 • 2002: Espor oyuncularıyla birinci marka iş birliği
 • 2002: Espor etkinliğindeki birinci sponsor marka
 • 2004: Birinci kulak üstü oyuncu kulaklığı
 • 2006: Birinci mekanik oyuncu klavyesi
 • 2008: Oyun etraf üniteleri için birinci çevrimiçi yazılım tahlili
 • 2018: Oyunlar için birinci yüksek çözünürlüklü ses sistemi
 • 2019: Birinci manyetik olarak ayarlanabilir klavye

SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani: “SteelSeries’in birinci yirmi yılı yenilikler, sayısız birinciler ve profesyonellerle olan gerçek iş birlikleri ile taçlandırıldı. Birlikte küresel bir espor sahnesi oluşturduk ve göz kamaştırıcı yükselişini devam ettirdik. Gelecek yıllarda da dalın gelişiminde taraf gösterici olmaya devam edecek eser ve yazılım yenilikleriyle oyun dünyasının büyüklüğünün bir sonraki hududunu oluşturmak için çok çalışacağız. SteelSeries ile her oyuncunun bir yıldız üzere hissedebileceğini ve oyunu herkesin hayal ettiğinden daha ileriye taşıyabileceğini biliyoruz” dedi.

 

Şirket ilk yirmi yılında 40’ın üzerinde patenti ile profesyonel seviyede kalite ve dayanıklılığı, yalın ve çağdaş dizaynın kararlığı ile dengeliyor. Kurucu Jacob Wolff-Petersen: “Şirketin misyonu kurulduğu günden beri birebir, dünyadaki en talepkar tüketici kümesine ‘oyunculara’ hitap eden ekipmanlar yaratmak. Bu misyon, birinci vakitlerde gerçekleşen bir kampanya sloganında tabir edildi: “Kazanmak Her Şeydir” ve bu her vakit şirketin temel kıymetlerinden biri olmuştur.”

Orjinal espor markası

SteelSeries, sponsor olduğu OG grubunun üst üste iki yıl Dota 2 Memleketler arası Şampiyonaları’nda birinci defa birinci olan kadro olmasından, her oyuncuya tecrübelerini geliştirmeye yönelik tasarladığı ekipmanlarla, espor dünyasının merkezinde yer alacak işlere imza atıyor.

Şirketin profesyonel ekiplerle olan ilgileri sponsorluklardan daha fazlasıdır, iştiraktir. Espor profesyonelleri sadece SteelSeries’in sponsor olduğu ekipler değil, fikir ve dizayndan test ve onaylamaya kadar dünyanın en düzgün oyun etraf ünitesi eserlerini yaratan iş birlikçi ve ortak yaratıcılardır.

Steelseries tekno deha

2006 yılına kadar ekipmanları, dünyanın en güzel on FPS espor grubunun yedisi tarafından kullanıldı.

Bugün profesyoneller, bu marka ile başka tüm markalardan daha fazla para kazanıyor.

20 yıllık zafer kutlaması

SteelSeries, 20’nci yıl dönümünü kutlamak emeliyle, kendi yaratıcı takımı tarafından, teknolojilerinin gelişimi ve oyunlarda hudutları zorlama kararlılığı hakkında hazırlanan altı kısa animasyon sineması yayınladı. Sinemalar, steelseries.com/glory internet adresinden izlenebiliyor.

SteelSeries’in yenilikçi ekipmanlarının gelişimini gösterirken oyun etraf ünitelerinin teknolojisinin inceleneceği, Teknik Operasyon Yöneticisi Tino Soelberg ile soru-cevap yayını için 4 Şubat 2021’de saat 13.00’da twitch.tv/steelseries‘de gerçekleşecek yayına katılarak  heyecana ortak olun.

Ayrıyeten şirket, espor mirasını anmak için 13 ila 28 Şubat 2021 tarihleri ortasında The SteelSeries Invitational isimli birinci çevrimiçi turnuvasına konut sahipliği yapacak. Bu yeni rekabetçi seri, dünyanın dört bir yanından profesyonel takımları zafer için bir uğraşta karşı karşıya getiriyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.