e
sv

Steam Anlık Oyuncu Rekorunu Tazeledi!

avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde, yıllardır beklenen oyun Cyberpunk 2077 oyuncularla buluştu, bu durumun olumlu etkileri Steam‘i de olumlu etki etti. Steam eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru kırıldı. Bu rekor daha önce Mart ayında kırılmıştı.

Steam rekorunu kırdı!

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıya açılan Cyberpunk 2077, yayınlandığı ilk gününde 1 milyondan fazla eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Bu istatistik İLE tek oyunculu oyunların rekorunu kırdı. Şimdi ise Steam adına yeni bir rekor görüyoruz.

Steam’in anlık oyuncu sayısı 24 milyon 776 bin 635 kişiye ulaştı. Bu sayı firma için yeni bir rekor oldu. Steam, daha önceden bu rekoru Mart ayında 24 milyon 534 bin 770 kullanıcıya ulaşarak kırmıştı.

steam rekor tazeledi iste es zamanli oyuncu sayisi 1 | Tekno Deha

Bu rekorun tazelenmesinde sebep olarak ilk akla gelen şey Cyberpunk 2077 oyunu oluyor. Oyunculardan yoğun ilgi görmüş olan Cyberpunk 2077‘nin yanı sıra; CS:GO‘yu ve pandemi nedeniyle bazı ülkelerin tekrar önlemleri sıkılaştırmasını ve birçok kişinin evde daha fazla vakit geçirdiğini de göz ardı etmeliyiz.

Steam içerisinde en çok oynanan oyunlara baktığımızda da ise ilk sıralarda ; Counter Strike: Global Offensive, Cyberpunk 2077, Dota 2, PlayerUnkown’s BattleGrounds, Grand Theft Auto V, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Apex Legends, Football Manager 2021, Team Fortress 2 ve ARK: Survival Evolved geliyor.

Peki yaz sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.