e
sv

Starlink nedir? Starlink’in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

starlink nedir starlink turkiye fiyati ne kadar wG1Hjp1P | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en güçlü şahsı pozisyonunda bulunan Elon Musk, yenilikçi projeleriyle isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX şirketinin, uzaydan internet sağlayan yeni projesi için Türkiye’de geçtiğimiz saatlerde ön siparişler resmen başladı. Projeden yararlanmak için depozito fiyatı ödemeniz gerekiyor, lakin hizmet alamamanız durumunda fiyat iadesi yapılmayacak.

Her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla uzaydaki uydu ağı tamamlandıktan sonra bu internet hizmetinin global olarak verilmesi planlanıyor. En çok merak edilen hususlardan birisi de elbet projenin internet suratının kaç MB/s olacağı istikametindeydi. Gelen bilgilere nazaran 50MB/s ve 150MB/s ortasında olması beklenen internet suratları ile Dünya’nın her noktasına süratli internet verilmesi hedefleniyor.

Starlink nedir?

Starlink nedir? Starlink'in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Amerikan uydu şirketi SpaceX tarafından uydu interneti erişimini sağlamak için inşa edilmiş bir uydu takımyıldızıdır. Takımyıldızı, yer istasyonları ile birlikte çalışacak ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşacak. Geçtiğimiz Ekim ayında beta denemelerine başlanan proje, Starlink internet projesi kapsamında 12 bin internet uydusu uzaya fırlatmayı hedefliyor.

Starlink fiyatı ne kadar?

Starlink nedir? Starlink'in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Kapasitenin sonlu olduğu belirtilen Starlink projesi için 99 dolarlık bir depozito ödemeniz gerekiyor. Ayrıyeten internet hizmetini kullanmanız için 499 dolar pahasındaki Starlink başlangıç kitini de satın almanız gerekiyor. CEO Elon Musk daha evvel yaptığı açıklamada, projenin düşük maliyetli global geniş bant internet yetenekleri için kıymetli bir talebi karşılayacağını tabir etmiştir.

Starlink Türkiye ön sipariş nasıl yapılır?

Starlink nedir? Starlink'in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Şayet internetden faydalanmaya karar verdiyseniz, yapmanız gereken ilk adım projenin internet sitesine giriş yapmak olacak. Daha sonra ise sizden mail adresinizi girerek, pozisyonunuzu seçmenizi isteyecek. İstenen bilgileri doldurduktan sonra ‘order now’ seçeneğine tıkladıktan sonra projenin hizmet vereceği tarih size verilecek. Bu kademede ödediğiniz 99 dolarlık depozito fiyatı şayet hizmet alamamanız durumunda size geri iade edilmeyecek.

Proje ne vakit tamamlanacak?

Starlink nedir? Starlink'in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Elon Musk’ın epey ilgi gören projesi, tüm prosedürlerin tamamlanması durumunda 2027 yılında tamamlanacak. Bu süreç içerisinde Starlink internet projesinin global olarak verilmesi için uzayda internet uydu ağı kurulacak.

Benzer teknoloji makaleleri için: teknodeha.com

 

etiketlerETİKETLER