e
sv

Sosyal Mesafeye Uymanızı Sağlayan Kazak Üretildi!

yasam sosyal mesafe kuralina uyan kazak ana resim teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal Mesafeye Uyan Kazak Mı Geliştirildi?

ABD merkezli SimpliSafe adlı güvenlik ürünleri üreten bir şirket sosyal mesafe kurallarına uyulmasına yardımcı olmak amacı ile bir kazak üretti. Bu kazak sayesinde sosyal mesafe kuralın tamamen uymanızı sağlıyor.

Sosyal Mesafeye Uymanızı Sağlayan Kazak Üretildi!

İlk olarak 2019’un son günlerinde ortaya çıkan corona virüs (Covid-19) pandemisi gezegenimizin bir numaralı ortak gündemi olmaya devam ediyor. Salgın ortamında pek çok yeni teknoloji ve buluş hayatımıza girdi. En son olarak ABD kökenli SimliSafe adlı güvenlik ürünleri üreten bir şirket tarafından sosyal mesafe kuralına uyan bir kazak geliştirildi.

Sosyal Mesafeye Uymanızı Sağlayan Kazak Üretildi!

Peki Nasıl İnsan Olduğunu Anlıyor?

Independent‘ta yer alan habere göre, kazakta düşük çözünürlüklü 4 termal kamera bulunuyor ve sıcaklığı hesaplayarak kazağı giyen kişinin yakınında birisinin olup olmadığını belirliyor. Bu sistem sayesinde herhangi bir kişi kazağı giyen kişiye 2 metreden daha fazla yaklaşırsa kazağın üzerindeki LED ışıklar yanıp sönüyor ve alarm çalıyor. Şirket kazağın kendi versiyonlarını yapmak isteyenler için ayrıntılı talimatlar da yayımladı.

Kazağın tanıtım videosunda ise, “Ailenize onları gördüğünüz için mutlu olduğunuzu, ancak 2 metre uzakta daha mutlu olduğunuzu hatırlatın” kelimelerine yer verildi.

Kazaklar Tükendi Mi?

CNET‘in haberine göre, SimpliSafe, içindeki teknoloji olmadan sınırlı sayıdaki sosyal mesafe kazağını dağıtmaya karar verirken bunlar hemen tükendiğini, ancak kazaklarını geliştirmek veya sıfırdan kendi versiyonlarını yapmak isteyenler için ayrıntılı talimatlar yayımladığını belirtti.

 

Sosyal Mesafeye Uymanızı Sağlayan Kazak Üretildi!

 

EĞLENCE AMAÇLI TASARLANDI

Ayrıca SimpliSafe firması, kazağın Koronavirüs‘ü önlemek için tasarlanmadığını, birçok kişinin birbirinden uzak kalmak zorunda kaldığı günlere eğlence getirmeyi hedeflediğini ifade etti. Firmanın yaratıcı direktörü Wade Devers ise stresli zamanlarda kişilere keyifli vakitler sunmayı düşündüklerini belirtti.

 

Makalemiz hakkında görüşlerinizi aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzer makaleler için buraya tıklayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI