e
sv

Sony’in Mart Ayında PS Plus Kapsamında Ücretsiz Olarak Vereceği Oyunlar Açıklandı!

Sonyin Mart Ayinda PS Plus Kapsaminda Ucretsiz Olarak Verecegi Oyunlar Aciklandi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony, Mart Ayında PlayStation Plus Abonelerine Ücretsiz Olarak Sunacağı Oyunları Açıkladı

Sony, PlayStation Plus müşterilerinin 2021 Mart ayında ücretsiz olarak erişebilecekleri oyunları açıkladı. Sony’in resmi olarak açıkladığı bilgilere göre 2 Mart’tan sonra ücretsiz olacak bu oyunlardan 3 tanesi PlayStation 4, geriye kalan 1 adet oyun ise PlayStation 5 konsolu için geliştirilmiş.
PlayStation Plus

Japon teknoloji devi Sony’nin PlayStation kullanıcıları için oluşturduğu “PlayStation Plus” adlı ücretli aboneliğin en büyük avantajı ise, her ay belirli oyunları abonelerine bedava olarak vermesi. Bu sayede abone olan kullanıcılar, her ay önceden belirlenmiş oyunları ücret ödemeden oynayabiliyorlar. Şirket şimdi, PlayStation Plus müşterilerinin 2021 yılının Mart ayında hangi oyunları ücretsiz olarak oynayabileceklerini açıkladı.

PlayStation Plus aboneliği olan PlayStation kullanıcıları, mart ayında tamı tamına 4 adet oyunu ücretsiz olarak oynayabilecekler. Bu oyunlar arasından 1 tanesi sadece PlayStation 5 için yapılmış bir oyunken, diğer yapımlar ise PlayStation 4 oyunları olarak karşımıza çıktı. Lafı daha da uzatmadan, bahsettiğimiz bu oyunlara bir de yakından bakalım.

PlayStation Plus’da mart ayı boyunca ücretsiz olacak oyunlar şu şekilde

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes

Oyun piyasasına 2019 yılında çıkan Remnant: From the Ashes, oyuncularına güzel bir üçüncü şahıs nişancı deneyimi yaşatıyor. Dünyada hayatta kalan son insanlardan birine hayat verdiğimiz bu oyundaki hedefimiz, Dünya’yı saran yaratıkları öldürmek. Oyunun pek çok kişi tarafından neredeyse tam not aldığını da söylemeden geçmeyelim.

 

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Square Enix stüdyosunun yapımı olan Final Fantasy VII Remake oyunu da mart ayında PlayStation Plus abonelerine bedava olarak verilecek. Fantastik bir evrende geçen bu RPG türü oyunu, günümüze kadar pek çok konsol oyuncusunun dikkatini çekmeyi başarmıştı ve şimdi, PlayStation Plus sahipleri de bu oyunu deneme imkanı yakalamış oldular.

 

Maquette (Playstation 5)

Maquette (Yalnızca PlayStation 5 için)

Maquette, 2 Mart’ta çıkış yapacak ve PlayStation 5 hem de PC sahiplerinin oynayabileceği bir oyun. Grafik olarak bir iddiası olmasa da oyundaki çizimlerin kalitesinin dikkat çektiği bu oyunda, ortamlardaki bulmacaları çözmeye uğraşacağız. Ne yazık ki sadece PlayStation 5‘te oynanabilecek.

Farpoint (PS VR oyunu)

PlayStation Plus abonelerine mart ayı içerisinde ücretsiz sunulacak oyunlardan sonuncusu ise Farpoint. Oldukça yüksek kaliteli grafiklere sahip olan oyun, PS VR ekipmanlarıyla size benzersiz bir uzayda savaş atmosferi yaşatacak.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.